Halogeny zewnętrzne – czyli jak zaplanować oświetlenie zewnętrzne?

Oświetlenie montowane wokół domu może być atrakcyjną dekoracją ścieżki, ogrodu czy wejścia. Zastanawiasz się, która opcja będzie najlepsza? Dzisiaj opowiemy Ci, jak halogeny zewnętrzne uatrakcyjnią wejście do Twojej posesji.

Halogeny zewnętrzne – w którym miejscu je montować?

Halogeny zewnętrzne najczęściej spotyka się umieszczone wzdłuż ścieżki prowadzącej do drzwi wejściowych. Najwięcej posesji posiada oświetlenie, które świeci się przez cały czas od włączenia. Lepszym rozwiązaniem są lampki z czujnikiem, które zapalają się tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujesz. Takie halogeny występują w dwóch opcjach: jedne reagują na ruch, drugie na zmierzch.

Halogeny zewnętrzne do mocowania nad drzwiamiCoraz częściej spotyka się halogeny umieszczone na schodach, podestach albo drzwiach domu. Najistotniejsze jest oświetlenie montowane u góry, które będzie oświetlało drzwi wejściowe. W takim przypadku stosuje się światła punktowe, które są wmurowane w ścianę. Ciekawym rozwiązaniem jest skierowanie światła na detale takie jak gzymsy czy skrzynki z kwiatami.

Halogeny zewnętrzne są chętnie montowane na tarasach. Spotkania z przyjaciółmi, czy kolacje na świeżym powietrzu są bardziej „efektowne” jeśli na stół skierowany jest mocny strumień światła. Halogeny w tym przypadku montuje się najczęściej na ścianach budynku czy na zadaszeniu tarasu.

Dobrą praktyką jest również umieszczanie halogenów zewnętrznych oświetlających bramę. Powinny być one rozmieszczone w odległości od 1,5 m do 2 m od bramy. Dzięki takiemu rozwiązaniu wjazd do Twojej posesji będzie bezpieczniejszy.

Masz ogród? To także świetnie miejsce do zamontowania halogenów! Podkreślisz nimi najpiękniejsze krzewy czy najbardziej okazałe drzewa.

Halogeny zewnętrzne – gdzie kupić?

Jeśli przekonaliśmy Cię do tego, że halogeny zewnętrzne są nie tylko świetnym rozwiązaniem natury estetycznej, ale także wzmacniają bezpieczeństwo poruszania się po posesji, nie zastanawiaj się na zakupem ani chwili! Skorzystaj z oferty dostępnej w hurtowni epstryk!

Tel. 12 345 02 84
Kom. 690 997 688
E-mail: sklep@epstryk.pl