Meble białe – pomieszczenie tylko w bieli

Jakie słowa przychodzą ci do głowy, gdy myślisz o kolorze białym? Myśląc tylko o kolorze białym nasuwają mi się takie opisowe słowa jak: „ostre”, „czyste”, „świeże”, „czyste”, „lekkie”, a zerkając w styczniu czy w lutym przez okno, opisałbym biel słowem śnieg. A co znaczą dla ciebie te słowa? Czy nie chciałbyś przenieść tego spokojnego uczucia jakie tworzy biel do własnego domu? Z przekonaniem wiele osób już odpowiedziało tak! Dekorowanie pomieszczeń w swoim domu meblami białymi jest ponadczasowe i klasyczne. Przyjrzyjmy się jakie czynniki wpływają na biel.

Meble białe, a odcienie bieli

Meble białe

W rzeczywistości istnieje spektrum bieli tak jak spektrum innych kolorów. Niebiesko-białe, szaro-białę, beżowo-białe, romantyczno-białe – podejście artystyczne efektywnie łączy je ze sobą. Idź za tym, co lubisz, co Cię interesuje, co wydaje się dla ciebie estetyczne i gustowne. Spróbuj porównać różne zdjęcia nie tylko mebli białych, ale także innego wyposażenia potrzebnego w kuchni, w salonie, lub pokoju dziennym. Inspiracje znajdziesz na wyciągnięcie ręki.

Meble, a wpływ światła prawego na biel

Jakość oraz ilość naturalnego światła w pomieszczeniu wpływa ogromnie na biały kolor. Najlepiej, aby ściany południowe, były pomalowane na jasny kolor biały. Ściany te wraz z meblami białymi przyciągną do twojego pomieszczenia więcej ciepła. Pamiętaj, aby przed malowaniem wszystkich ścian w pomieszczeniu w stylu białym, wpierw przetestować niewielki skrawek, na którym będzie położona farba. Każdy odcień koloru białego różni się od siebie, dlatego tak ważne jest wcześniejsze wypróbowanie, zanim rozpocznie się malowanie całego pomieszczenia.