Wymagana odzież robocza – załadunek i rozładunek cysterny

Załadunki i rozładunki cysterny

Będąc kierowcą cysterny możecie zauważyć, że praca jest zdecydowanie lepiej zorganizowana niż w przypadku innych przewozów krajowych czy międzynarodowych. W większości przypadków produkty płynne lub towary niebezpieczne trzeba dostarczyć na wymagany termin. Rozładunki i załadnku odbywają się w szczególności zgodnie z awizacją ( w niektórych przypadkach mogą mieć duży wpływ na stalą prace przedsiębiorstwa). Nie unikniemy także dodatkowych postojów lub kolejek przed firmami oczekując na załadunek lub rozładunek naszej cysterny.

Obowiązkowy strój kierowcy cysterny

Wielu młodych, zaczynających swoją przygodę kierowców cysterny zadaje pytania o wymagany strój ochronny na terenie fabryki lub przedsiębiorstwa. Jak nie którzy z was wiedzą w kraju lub za granicą spotkamy firmy małe i duże, którcysterny, cysterny spożywczee chcą, aby kierowca na ich terenie nosił tylko kamizelkę ochronną i buty z twardym nosem (nawet jeśli firma tego nie wymaga, to warto zastanowić się, czy, aby dla własnego zdrowia tych dwóch rzeczy nie założyć). W wielu jednak sytuacjach wjeżdżając na teren firmy, musimy założyć kompletny strój ochronny – niezależnie od tego czy rozładowujemy lub ładujemy produkty spożywcze lub chemiczne.
Na co składa się strój kompletny? Przede wszystkim odzież ochronna (zakrywająca w pełni korpus oraz nogi –
jednoczęściowy), rękawice, buty z twardym nosem, szelki do pracy na wysokości, na „spożywce” również czepek ochronny pod kask lub fartuch (laboratoryjny) a na chemii odzież antystatyczna Informację o obowiązkowym stroju otrzymamy od pracownika firmy lub możemy sami przeczytać o zasadach w biurze przy rejestracji ładunku.

Stando
42-200 Częstochowa
ul. Legionów 90/100
tel/fax: +48 34 361 63 98
+48 34 360 23 00
http://stando.com.pl
biuro@stando.com.pl