Wtryskarka protetyczna i inne – czyli jak wzbogacić swoje laboratorium stomatologiczne

Mając gabinet stomatologiczny, świadczący również usługi protetyczne, dysponujesz zapewne laboratorium, w którym powstają produkty dla Twoich pacjentów – protezy termoplastyczne, implanty zębowe i inne. Konieczność posiadania specjalistycznego sprzętu najwyższej jakości jest tutaj oczywistością. Dlaczego warto zainwestować w dobry egzemplarz jednego z rodzajów takiego sprzętu – wtryskarkę protetyczną?

Co zyskuje laboratorium wzbogacające się o wtryskarkę protetyczną?

protezy termoplastyczne

Wtryskarka protetyczna to urządzenie pozwalające do produkcję protez – daje możliwość wykorzystania rozmaitych rodzajów materiałów, co jest o tyle istotne, że na pewne materiały i rodzaje protez – jak na wszystko inne – okresowo panuje moda. Obecnie np. istnieje względnie poważne zainteresowanie protezami termoplastycznymi. Nic dziwnego, gdyż nowe rodzaje materiałów, oferując lepsze parametry, oznaczają lepsze właściwości końcowego produktu.

Dobre wtryskarki protetyczne to z jednej strony komfort pracy dla techników protetyków, a z drugiej – bezpieczeństwo dla pacjentów, którzy potem będą z wytworzonych protez korzystać. W zakresie komfortu pracy dobrej jakości wtryskarka protetyczna może zaoferować łatwość obróbki protez podczas procesu dopasowywania do danego pacjenta. Korzyścią jest również wysoki poziom zautomatyzowania całego procesu. W przypadku tradycyjnych technologii istnieje ryzyko popełniania błędów przez technika na różnych etapach procesu. To ryzyko jest w przypadku nowoczesnych urządzeń zminimalizowane. Szczególnie wrażliwymi elementami procesu są etap przygotowywania komponentów, a także formowanie.

Jakie korzyści odnoszą pacjenci?

rokodent

Wybór protetyka dysponującego nowoczesnym sprzętem jest dla pacjenta o tyle istotny, że na niektórych etapach wyrobu protez niektórymi technologiami tradycyjnymi może dojść do uwolnienia się substancji szkodliwych dla człowieka – drażniących lub wręcz toksycznych. Przykładem takiej substancji jest monomer resztkowy polimetakrylanu metylu. W przypadku wykorzystania odpowiednio nowoczesnych wtryskarek, substancja ta nie powstaje. Biorąc pod uwagę potencjalne ryzyko związane z użytkowaniem protez, nie można dziwić się pacjentom skrupulatnie sprawdzającym, jakiego rodzaju urządzenia są wykorzystywane w laboratorium.

http://rokodent.com/pl/content/product/171/24