Czym wyróżniają się rowery trekkingowe?

Rowery trekkingowe to modele przeznaczone do tzw. turystyki rowerowej, czyli do przemierzania długich i nie zawsze łatwych tras. Trasy te mogą być zarówno asfaltowe, jak i nieutwardzone, stąd też takie modele muszą być odpowiednio przystosowane do jazdy w różnych warunkach. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Rowery trekkingowe i ich charakterystyka

Jeśli chodzi o wyróżniki, to z pewnością można zaliczyć do nich duże koła, które mogą mieć nawet do 29 cali. Dodatkowo rowery trekkingowe to także lekka, choć wytrzymała rama, która musi sprawdzić się nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych. Częstym akcesorium jest także bagażnik, który pozwala na przewożenie bagażu, co jest niezbędne właśnie przy pokonywaniu dłuższych tras.

Dobór roweru trekkingowego

Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

  • rozmiar ramy,
  • rodzaj ramy i jej materiał wykonania,
  • wymiary kół oraz rodzaj ogumienia,
  • wygodę siodełka,
  • dodatkowe akcesoria.

Jak widać czynników, które trzeba wziąć pod uwagę jest naprawdę wiele i wszystkie są istotne, aby podjąć możliwie jak najlepszą decyzję i cieszyć się z modelu trwałego i wygodnego.

Wiele osób zastanawia się, czym cechują się rowery trekkingowe. Jak widać definicja jest łatwa do wyjaśnienia, podobnie jak to, że są to modele naprawdę uniwersalne, które sprawdzą się w różnych warunkach terenowych.