Quiz pod napięciem – Co to jest?

Na serwisie YouTube możemy znaleźć wiele ciekawych kanałów o sportowej tematyce. Jednym z nich jest kanał ETOTO TV na którym transmitowany jest ciekawa seria zatytułowana Quiz pod napięciem. Pierwszy odcinek miał miejsce w październiku 20218 roku. W quizie bierze udział wielu wyjątkowych gości ze świata sportu. Są to zawodnicy, dziennikarze sportowi a nawet widzowie. Seria nie opiera się tylko na zadawaniu pytań Quizowych ale również na ciekawych opowieściach gości.

Jak wygląda w praktyce Quiz pod napięciem?

Zasady są proste, każdy z gości odpowiada na pytania dotyczące piłki nożnej. Są to pytania z kategorii Ekstraklasy i reprezentacji Polski, Ligi Europejskie i Mistrzostw Europy, Ligi Mistrzów i Europejskich Pucharów oraz Ligi Światowe i Mistrzostw Świata. Pytania nie sprawdzają tylko wiedzy sportowej uczestników ale również ich refleks. Każda dobra odpowiedź kończy się dodatkowym punktem dla wybranej drużyny, a zła rażeniem prądem osoby, która odpowiadała. Oczywiście rażeniem prądem jest przystosowane, aby nikt nie odniósł żadnych negatywnych skutków zdrowotnych. Nad zdrowiem oraz bezpieczeństwem uczestników czuwa ratownik medyczny.

Kto jest prowadzącym?

Prowadzącym serię Quiz pod napięciem jest Michał Pol. Gościnnie występują, również ambasadorzy ETOTO m. in. Mateusz Borek, Roman Kołtoń, Tomasz Hajto czy Tomasz Smokowski. Ze świata sportów możemy w odcinkach zobaczyć zawodników m. in. Tomasza Frankowskiego, Radosława Majewskiego czy Wojciecha Kowalczyka. Odcinki dobywają się co poniedziałek o godzinie 20:00.