Czym zajmuje się Front End Developer?

Branża IT cały czas zyskuje na popularności ze względu na duże zarobki i w większości przypadków możliwość pracy zdalnej. Zastanawiasz się czym zajmuje się Front End Developer? I jakie są wymagania żeby pracować na tym stanowisku? Przede wszystkim na początek warto zaznaczyć, że jest to jedno z popularniejszych stanowisk w branży IT. Zawód ten bardzo się rozwijał wraz z tym jak rozwinęły się strony internetowe od statycznych po nowoczesne i responsywne strony. Front End Developer zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Fundamentem każdego Front End Developera jest język programowania JavaScript.

Jakie ma zadania i czym zajmuje się obecnie Front End Developer?

Od powstania pierwszej strony internetowej dużo się zmieniło, zatem obowiązki Front End Developera, również są zupełnie inne niż kilkanaście lat temu. Aplikacje webowe oraz strony internetowe bardzo się rozwinęły pod względem estetycznym jak i użytkowym. W dzisiejszych czasach każdy dobry Front End Developer powinien znać podstawy UI/UX. Jest to nauka skupiająca się na doświadczeniu użytkowników z korzystania z poszczególnej strony.

czym zajmuje się front-end-developer - programowanie

Jakie są wymagania, aby zostać Front End Developerem?

Wbrew pozorom nie zawsze wymagane jest wyższe wykształcenie informatyczne, aby dostać pracę na tym stanowisku. Dużo bardziej liczą się tutaj umiejętności oraz wiedza. Jeśli aplikujemy na stanowisko Juniora Front End Developera powinniśmy znać JavaScript na poziomie średnio-zaawansowanym, zaawansowany HTML oraz CSS oraz wybrane frameworki czyli biblioteki do JavaScriptu.