Spotykamy je w wielu miejscach – w biurach, szkołach, dużych salach konferencyjnych – ekrany projekcyjne stały się bardzo ważnym elementem wyposażenia. Pozwalają bowiem zachować wysoką jakość materiałów wyświetlanych przed szerszym audytorium – niezależnie czy będą to filmy, zdjęcia, a może prezentacja z tekstem. Coraz częściej użytkowane są również w domach, jako część systemu kina domowego.
Ekrany projekcyjne – lepsza jakość obrazu
Dzięki zastosowaniu ekranów projekcyjnych, wyświetlany przez rzutnik obraz będzie dużo bardziej czytelny. Ich powierzchnia została wykonana ze specjalnie dobranego materiału, by uniknąć niepożądanych odbić i refleksów. W odpowiednio zaciemnionym pomieszczeniu wygląd obrazu będzie zależał tylko od jakości użytego projektora. Jeśli zdecydowalibyśmy się prezentować z użyciem po prostu zwyczajnej ściany – jej faktura zniekształci to co wyświetlamy. Barwy również mogą stać się nienaturalne.
Różnice między modelami
Ekrany projekcyjne występują w kilku wersjach. Rozróżniamy sterowanie ręczne oraz automatyczne. Pod względem montażu znajdziemy produkty wyposażone w statyw, a także przeznaczone do trwałej instalacji na ścianie. Przenośne modele sprawdzą się doskonale w niedużej przestrzeni, a także podczas projekcji wyjazdowych – np. na targach. Stały montaż jest odpowiedni dla sal konferencyjnych, a także sprawdzi się w domu. Dołączone do niego wygodne sterowanie sprawi, że ekrany projekcyjne będą bardzo wygodne w użytkowaniu.