Dysk SSD, czyli prosty sposób na przyspieszenie swojego komputera

Korzystając na co dzień ze swojego komputera stacjonarnego lub laptopa z pewnością doświadczyliśmy przestojów związanych z koniecznością uzyskania dostępu do poszczególnych plików. Co jeśli można go zredukować niemalże do zera? Prostym sposobem na to jest zastosowanie komponentu znanego jako dysk SSD. Korzystają one z technologii, która wyklucza powolne talerze magnetyczne na rzecz tranzystorów i pamięci typu Flash.

dysk ssd do maca

Dysk SSD – zwykły czy m2?

Zapoznając się z szeroką ofertą dostępnych modeli na pewno napotkacie na dwa rodzaje dysków SSD: tradycyjne oraz M2. Czym się one różnią? Prosta odpowiedź brzmi: wydajnością. Wchodząc jednak w szczegóły okazuje się, że M2 korzysta z innego portu, który zapewnia większą przepustowość.

dysk ssd samsung

Dlaczego M2?

Decydując się na tego rodzaju dysk SSD warto mieć na uwadze, że ze względu na swoją wydajność emituje on zwiększoną ilość ciepła. Co za tym idzie, warto korzystać z dedykowanego radiatora, a także wyposażyć się w płytę główną z dobrze umiejscowionym złączem. W innym wypadku ciepłe powietrze opadające z karty graficznej będzie go dodatkowo nagrzewać.