Podkładka gumowa – ważny element konstrukcji

W układach posiadających duże agregaty przenoszenie drgań na podstawę i obudowę może być źródłem problemów. Teoretycznie niewielka podkładka gumowa może znacząco podnieść komfort użytkowania takich urządzeń i wpłynąć pozytywnie na kondycję całego układu. Ciągłe wibracje mogą bowiem skutkować przyspieszonym zużyciem niektórych elementów montażowych, które nie są na nie odporne.

Podkładka gumowa sprawdza się w klimatyzacji

Podkładka gumowa – nie zaniedbuj szczegółów!

Odpowiednie dopasowanie śrub i używanie podkładek dokładnie tam, gdzie są potrzebne – oto cechy profesjonalnego instalatora. Chałupnicze metody, dopasowanie na siłę elementów i stosowanie „substytutów” podkładek wskazuje na nieprawidłowe podejście montera. Tak niewielki szczegół jak podkładka gumowa obniża hałas w bezpośrednim otoczeniu agregatów, jednostek zewnętrznych klimatyzacji lub pomp ciepła. Warto zadbać o ich obecność w odpowiednim miejscu, komfort mieszkańców może się dzięki temu poprawić. Każda krzywizna i nierówność mogą spowodować dodatkowy wzrost hałasu.

Podkładka gumowa ze sklepu elgracool

Gdzie znajdę taki element?

Podkładka gumowa o średnicy zewnętrznej 50 mm i wewnętrznej 10 mm, grubości 10 mm dostępna jest w sklepie internetowym elgracool.pl. Sklep ten oferuje szeroki asortyment produktów dla instalatorów systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych. Dla profesjonalisty bardzo ważny jest każdy szczegół wyposażenia. Wysokiej jakości sprzęt pozwala na wykonywanie usług na poziomie, który zadowoli wymagających klientów. Niewielkie niedoróbki, które na samym początku pozostaną niezauważone, z czasem mogą podnosić poziom hałasu lub doprowadzić nawet do uszkodzenia sprzętu.