Telefon Huawei p10 – co po niespełna 4 miesiącach po premierze?

Telefon Huawei p10 – z jakiej rodziny urządzeń się wywodzi?

Premiera nowego modelu smartfona jednego z dwu obecnie potentatów światowego rynku smartfonów – obok Xiaomi – Huawei p10 – miała miejsce w ostatnich dniach lutego 2017 roku.

Oczy ciekawskich miłośników technologii mobilnych mogły zobaczyć nowy znanej i docenianej nad Wisłą linii pX – mianowicie właśnie smartfon Huawei p10.

Oto nowy model Huawei - ten nazywa się p10

Telefon ten dostępny jest – co już jest dla chińskiego producenta typowe – w kilku kolorystykach, chociaż podstawowe są dwie, eleganckie – black i white – czyli oczywiście jednolity czarny i takiż sam – biały.

Oprócz tego telefon można otrzymać w szeregu innych odcieni, z metalicznym połyskiem, w tym obecny dość często na reklamach nowego modelu oliwkowym.

… i czym się różnią jego różne wersje?

Poprzednik telefonu Huawei p10, czyli seria o numer niższa, została w Polsce dobrze przyjęta. Być może częścią sukcesu były działania marketingowe i taktyka operatorów, którzy oferowali p9 w swoich ofertach zmiany operatora i przenoszenia numeru lub podpisania umowy z zupełnie nowym klientem.

Wówczas zaletą była cena – niekiedy przy w miarę przystępnych warunkach umowy na okres 2 lat – do 100zł – ale telefonowi sprzyjały także recenzje. Był to niezły zakup za rozsądną cenę.

Dla użytkowników chcących więcej funkcjonalności, pozostawała wersja plus – podobnie zresztą nowe telefon Huawei p10 ma swój odpowiednik w postaci rozszerzonej o pewne dodatkowe funkcje „Plusa”, a także telefony z serii Honor by Huawei.

to jest p8 - a premiera nowego telefonu Huawei p10 miała miejsce w lutym 2017

Jak przyjęty został p10? Opinie były różne. Zresztą w przypadku półki podstawowej, na której zdecydowanie telefon ten miał się od początku plasować, recenzje dokładnie takie będą. 4GB pamięci wewnętrznej RAM w wersji podstawowej nie zawsze pozwala na dość szybkie uruchamianie aplikacji, ale 6GB w wersji plus poprawia ten parametr.

Różnice dotyczą również wielkości – ale tu zwolenników ma również wersja podstawowa Huawei p10 – telefon po prostu nieźle leży. Wybierzcie sami!