System kontroli dostępu – zwiększ poziom bezpieczeństwa w Twojej firmie

Bezpieczeństwo w firmie to bardzo ważny aspekt, który powinien zawsze być na wysokim poziomie dla komfortu samych pracowników jak i zabezpieczenia całego obiektu. W dzisiejszych czasach możemy do tego zastosować nowoczesne oprogramowania, które o to zadbają. Doskonałym przykładem jest system kontroli dostępu od Unicard, który został wdrożony m. in. w bankach, jednostkach rządowych, budżetowych, hotelach czy biurowcach.

Czym charakteryzuje się system kontroli dostępu?

Całe rozwiązanie w postaci systemu kontroli dostępu polega na ograniczeniu dostępu do poszczególnych pomieszczeń czy budynku przed osobami do tego nieupoważnionymi. Aby dostać się do środka będzie wymagana karta identyfikacyjna, którą trzeba zbliżyć do czytnika. System oferowany przez Unicard jest oparty o autorskie oprogramowanie, urządzenia, karty oraz czytniki. Zabezpieczenie tego rodzaju jest na najwyższym poziomie. Oprócz tego firma świadczy procesy modernizacji i aktualizacji dotychczasowych systemów bezpieczeństwa.

Jak działa tego rodzaju zabezpieczenie?

System kontroli dostępu opiera się na działaniu kart zbliżeniowych tzw. identyfikatorów oraz czytników. Umożliwia to dostęp wyznaczonym osobom do określonych pomieszczeń czy stref w danym budynku lub obiekcie. Cały proces jest nadzorowany i kontrolowany przez komputer. Każdy z przyznawanych uprawnień jest indywidualny, dzięki czemu możemy w pełni spersonalizować dostępy do każdego pracownika. Po więcej informacji zapraszamy na stronę Unicard!