Biosauna

Biosauna różni się tym od tradycyjnej, popularnej sauny fińskiej, że poci się w niej o wiele szybciej. Jest ona zaliczana do saun suchych. Wilgotność powietrza jest tym wyższa, im częstsze jest polewanie pieca z kamieniami wodą, co powoduje wytwarzanie pary wodnej. Taka opcja w porównaniu do innych saun powoduje o wiele szybsze pocenie się, a przebywanie w niej jest także dla wielu osób bardziej przyjemne z powodu mniejszej wilgotności niż w łaźni parowej.

Działanie biosauny

Seanse w biosaunie są polecane osobom, którym zależy na głębokim odprężeniu w łagodniejszych warunkach niż w saunie fińskiej. Jest to idealna propozycja dla kobiet oraz osób starszych, nietolerujących zbyt wysokiej temperatury i zbyt dużej wilgotności powietrza. Biosauna wyróżnia się wśród innych saun tym, że na początku przebywanie w niej powoduje pobudzenie, a dopiero po chwili – rozluźnienie.

biosauna

Biosauna vs. olejki eteryczne

Dzięki zastosowaniu w niej naturalnych, odpowiednio dobranych olejków eterycznych złe samopoczucie znika, a organizm staje się zrelaksowany. Najczęściej stosowane olejki to rumiankowy, który koi podrażnienia skóry, poprawia nastrój i wycisza. Olejek z drzewa herbacianego natomiast działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie, równie często stosowany jest olejek lawendowy, który ma działanie uspokajające i zmniejsza bóle głowy. Często używa się również sosnowych, inhalujących górne drogi oddechowe, jak również pomarańczowe, który działa relaksująco i odstresowująco. Więcej na temat działania i właściwości jakie posiada biosauna znajdziesz na naszym blogu!