Czym objawia się depresja nastolatków?

Z roku na rok zwiększa się ilość osób, które cierpią na zaburzenia afektywne. W tym artykule omówimy jak przebiega depresja nastolatków.

Czym jest depresja nastolatków?

Jak wielu z nas może zauważyć, depresja dotyka coraz młodsze osoby. Choroba ta ma ogromny wpływ na nasze życie, dlatego warto pochylić się nad tym problemem. Depresja nastolatków to zajwisko niestety coraz bardziej powszechne. Niestety przez zmiany kulturowe, środowisko oraz wewnętrzne rozterki wiele młodych osób zapada na tę chorobę. Nie pomagają w tym również szalejące hormony i grupa rówieśnicza. Pierwszym niepokojącym objawem depresji jest niewątpliwie spadek samopoczucia, który utrzymuje się dłużej niż 2 tygodnie. Jeśli zauważymy również, że nastolatek przestaje o siebie dbać oraz unika kontaktu z innymi ludźmi koniecznie powinniśmy zainterweniować. W takich przypadkach potrzebna jest specjalistyczna pomoc psychiatry i psychologa. Działania farmakologiczne oraz terapia działają najskuteczniej. Warto też samodzielnie rozmawiać ze swoim dzieckiem o jego obawach czy problemach. Nastolatek musi czuć, że ma w nas oparcie. To ogromna pomoc w wydostaniu się z sidła choroby.

Gdzie szukać pomocy?

Depresja nastolatków to problem, z którym pomogą nam terapeuci, psychologowie oraz psychiatrzy. Dodatkowo jeśli chcesz wiedzieć z jakimi problemami mierzy się dziecko pomoc może Ci w tym prywatny detektyw. Oczywiście w tym wypadku jest to ostateczność.