Czym są badania DNA na ojcostwo bez zgody matki?

Jeśli nurtuje Cię pytanie na temat swojego ojcostwa, koniecznie wykonaj badania dna na ojcostwo bez zgody matki. Więcej o tych testach dowiesz się z naszego artykułu.

Czym są badania DNA na ojcostwo bez zgody matki?

Obecnie wiele akredytowanych laboratorium oferuje badania dna na ojcostwo bez zgody matki. Ten rodzaj testów umożliwia sprawdzenie ojcostwa w bardzo szybki i prosty sposób. Warto jednak pamiętać, że wyniki nie mogą być brane pod uwagę w trakcie rozprawy sądowej. Nie podważa to oczywiście jego skuteczności. Kluczowym elementem potrzebnym w sądzie jest sporządzony protokół z badania, a także obecność matki. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie poufnego badania anonimowego, aby sprawdzić swoje podejrzenia. Możesz wykonać je za pomocą pobranych próbek lub mikrośladów znajdujących się na przedmiotach. Do wykonania takich testów nie potrzebujesz pisemnej zgody matki czy innego opiekuna prawnego. Wyniki testu DNA otrzymasz w dowolnej formie. Możesz uzyskać je przez telefon, mailem lub listem tradycyjnym.

Gdzie wykonać testy DNA?

Jeśli w Twojej okolicy nie ma specjalistycznego laboratorium, badania dna na ojcostwo bez zgody matki możesz wykonać w każdym większym mieście. Dodatkowo istnieje możliwość przesłania próbek pocztą. Należy jednak wcześniej skontaktować się z danym miejscem i zamówić specjalny zestaw do pobrania konkretnych próbek. Następnie po samodzielnym pobraniu należy wysłać odpowiednio zabezpieczone próbki. Metoda ta jest w pełni bezpieczna i skuteczna.