Co oznacza przyspieszony oddech u niemowlaka podczas snu?

Uśpienie noworodka może być nie lada wyzwaniem, ale te zatwierdzone przez ekspertów porady i wskazówki pomogą Ci położyć malucha do łóżka. Chociaż urodzenie dziecka jest pod wieloma względami ekscytujące, jest również pełne wyzwań. Wychowywanie maleńkich ludzi jest trudne, szczególnie na początku, kiedy jesteś wyczerpany, nie spisz odpowiednio długo a jakość snu jest niska.. Ale nie martw się: ta faza nie potrwa długo.

Jak usypiać dziecko – wskazówki

Czy  Przyspieszony oddech u niemowlaka podczas snu może być niezdrowy dla dziecka?

Rozpocznij działanie przy pierwszych oznakach senności. Wyczucie czasu ma kluczowe znaczenie. Dostrojenie się do naturalnych rytmów biologicznych Twojego dziecka – poprzez odczytywanie jego oznak senności – zapewnia, że gdy zostanie umieszczone w łóżeczku, w jego organizmie wzrośnie melatonina (potężny hormon snu), a jego mózg i ciało będą przygotowany do snu. Osłony zaciemniające i maszyna z białym szumem przekształcają pokój dziecięcy w środowisko przypominające łono matki – i tłumią hałas i światło z zewnątrz. Połowa snu dziecka to faza REM, czyli szybki ruch gałek ocznych. zdarzają się sny, więc może się wydawać, że obudzi go prawie wszystko. Zwróć uwagę na przyspieszony oddech u niemowlaka podczas snu! Dlaczego?

Czy przyspieszony oddech u niemowlaka podczas snu jest bezpieczny?

Każdy rodzic powinien wiedzieć, że ilość oddechów u dziecka jest zmienna w trakcie snu. Oddech niemowlęcia czy nieco starszego dziecka raz przyspiesza, raz zwalnia, a czasem zatrzymuje się na kilka sekund. Przyspieszony oddech u niemowlaka podczas snu jest zatem zjawiskiem naturalnym.