Transport GMP+ – nie daj się zrobić w konia

Niejeden właściciel dużego gospodarstwa czy przedsiębiorstwa przetwórczego staje przed wyzwaniem przewozu artykułów spożywczych. Nieważne czy są to pasze, wina, soki, oleje, produkty mleczarskie, a może inna spożywka – w spedycji musimy mieć pewność, że całość będzie przeprowadzona w najwyższym standardzie, z zachowaniem norm jakościowych i BHP. W dzisiejszym artykule chcieliśmy poruszyć kwestię certyfikacji i weryfikacji rzeczywistego stanu rzeczy. Jako przykład można podać transport GMP+, będący kluczowym wyznacznikiem.

Przewozy kontrolowane – zdobądź potrzebną wiedzę

Rynek cystern spożywczych jest wbrew pozorom dosyć rozległy. Producentów jest wiele, nie każdy też sięga po maszyny nowe, ogłoszenia z rynku wtórnego są ciągle popularne. Na co więc zwracać uwagę zlecając przewóz artykułów żywnościowych? sprawdźmy co dana firma ma do zaoferowania. Transport GMP+ odnosi się do norm w zakresie zbóż i pasz i jest potwierdzeniem dobrych praktyk. Jeśli widzimy taki emblemat, to jesteśmy pewni, że kierownicy i kierowcy są świadomi odpowiedzialności za bezpieczeństwo pasz. Doglądają także czystości i pełnej izolacji. Warto więc zwrócić na to uwagę.

transport GMP+

Transport GMP+ – metoda na spokojny sen

Certyfikacja przez niezależne jednostki to w wielu miejscach rzadkość, albo miejsce na przekręty. Dla klienta to zła wiadomość, bo chce mieć potwierdzenie słownych zapewnień. Handlowcy mogą opowiadać różne historie, jednak bardzo często bywa to czcze gadanie. Oznakowanie transport GMP+ to dobry przykład, innymi mogą być zatwierdzenia spełniania norm ISO, wydawane np. przez Dekrę. Świetnym pomysłem jest rozeznanie się w tym temacie, by później można było sprawdzić czym dane przedsiębiorstwo się cechuje. Świadomy klient będzie w stanie przewidzieć wiele rzeczy. Nie ryzykujmy naszym towarem, zwracajmy uwagę na transport GMP+ i inne poświadczenia.