Transport alkoholu

Jeśli chodzi o transport alkoholu, kluczem jest elastyczność; przepisy dotyczące transportu alkoholu i napojów alkoholowych stale się zmieniają. Transporter jest zasadniczo pośrednikiem między nabywcą a odbiorcą. Każda ze stron ma określony zestaw praw, których musi przestrzegać, a przewoźnicy muszą być świadomi wszystkich praw stanowych i lokalnych. Muszą oni również przestrzegać dodatkowego zestawu praw transportowych. Oto kilka ogólnych informacji, które należy znać na temat transportu alkoholu; należy pamiętać, że fakty te różnią się w zależności od lokalizacji w danym regionie, jak również od indywidualnych przepisów obowiązujących w danym stanie.

Wymagania co do transportu alkoholu

transport alkoholuUpewnienie się, że Twoja firma posiada odpowiednie licencje. Jeśli posiadasz sklep spożywczy lub monopolowy, posiadanie samej licencji na alkohol może nie być wystarczające, aby umożliwić Ci masowy zakup alkoholu i dostarczyć go do Twojej firmy. Licencja niedetaliczna może być również wymagana w celu zakupu, odbioru każdego rodzaju transportu alkoholu; te same przepisy mają zastosowanie zarówno do alkoholu importowanego, jak i eksportowanego.

Oferty profesjonalnych firm

Większość profesjonalnych firm zajmujących się transportem alkoholu luzem oferuje mnóstwo opcji transportowych. W zależności od lokalnych i państwowych agencji zarządzających, Twoja firma powinna być w stanie skorzystać z co najmniej jednego z tych preferowanych metod transportu alkoholu: transport cysterną, transport w kontrolowanej temperaturze przez chłodzenie, transport płaski, izo-cysterny żeglugi i flexi-tank żeglugi.