Co hamuje apetyt na słodycze ?

Prawdą jest stwierdzenie, że jesteś tym, co jesz. Dlatego tak istotne dla naszego zdrowia oraz samopoczucia jest to by prawidłowo się odżywiać, dzięki czemu zachowamy szczupłą sylwetkę, oraz będziemy mogli ominąć całą masę chorób i dolegliwości. Jednak bardzo często na drodze do wymarzonej sylwetki oraz świetnego samopoczucia staje pokusa, której wielu z nas nie potrafi się oprzeć. Dlaczego słodycze tak nam smakują? Jak powstrzymać pokusę następnego batonika, oraz co hamuje apetyt na słodycze?

Dlaczego mamy taką ochotę na słodycze?

Odpowiedź na pytanie dlaczego mamy taką ochotę na słodycze może się okazać bardzo prosta. W większości przypadków, po prostu za dużo ich spożywamy. Duża ilość cukrów prostych zawartych w słodyczach, powoduje nagły wzrost glukozy we krwi, co powoduje później nagły spadek wynikający z działania insuliny. Doprowadza to do momentu, że po chwili chcemy uzupełnić spadek glukozy w organizmie, co prowadzi do chęci sięgnięcia po kolejnego batonika. Oczywiście przyczyn może być wiele, i nie muszą wynikać z tego, że wpadliśmy w błędne koło jedzenia słodyczy, wśród możliwości może być również: przewlekłe zmęczenie, nieodpowiednia dieta, problemy hormonalne lub nawet insulinooporność.

co hamuje apetyt na słodycze przykłady

Co hamuje apetyt na słodycze?

Jeżeli już upewnimy się, że nasza chęć na słodycze nie wynika z poważnych problemów zdrowotnych możemy odpowiedzieć sobie na pytanie co hamuje apetyt na słodycze? Przede wszystkim Chrom, który bierze aktywny udział w procesach przemiany materii, możemy go naturalnie znaleźć między innymi w orzechach, rodzynkach oraz owocach morza. Dodatkowo przydatna może okazać się kapsaicyna – zawarta w papryczkach chili oraz Błonnik, w który bogate są takie produkty, jak ryż, brokuły czy kasza gryczana