Co zabrać do szpitala na poród?

Poród to wielka chwila nie tylko dla dziecka, ale również dla przyszłej mamy. Wiele z nas nie może się doczekać tego dnia i już znacznie wcześniej rozpoczynamy przygotowania. Twoje dziecko może przyjść na świat przed terminem, więc torbę do szpitala warto spakować już w ósmym miesiącu ciąży − tak na wszelki wypadek. Jednak co do niej włożyć? Co zabrać do szpitala na poród?

Jak w domu – co zabrać do szpitala na poród?

Pakowanie torby do szpitala to ważny rytuał przygotowujący kobietę do urodzenia dziecka. To okazja, by zastanowić się, w jaki sposób możesz oswoić szpitalną przestrzeń i co Ci jest potrzebne, by w sali porodowej poczuć się bezpiecznie. Co zabrać do szpitala na poród, żeby poczuć się jak w domu? Może to być na przykład ulubiona koszula i szlafrok albo płyta z muzyką.

co zabrać do szpitala na poród

Jak się spakować na poród?

Zastanawiając się co zabrać do szpitala na poród, warto upewnić się, czego wymaga szpital. Odpowiednio wcześnie powinnaś zająć się zrobieniem badań i przygotowaniem niezbędnych zaświadczeń lub uzyskaniem zgody na wykonanie obowiązkowych zabiegów, które mogą być konieczne. Sposób pakowania też jest dość istotny. Łatwiej będzie znaleźć to, czego potrzebujesz, jeśli do jednej torby włożysz rzeczy na czas porodu, do drugiej – konieczne po porodzie, do trzeciej – rzeczy dla dziecka, a osobno – dokumenty i wyniki badań. Pamiętaj też, żeby wytłumaczyć partnerowi gdzie co się znajduje – unikniesz dzięki temu zbędnych tłumaczeń np. w trakcie porodu.