Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn

Mięśnie brzucha są zwykle jednym z podstawowych celów treningowych. Panie dążą do płaskiego brzucha, natomiast panowie chcieliby osiągnąć wyrzeźbiony „sześciopak”. Niestety osiągnięcie tak zwanego kaloryfera jest zwykle długim i mozolnym procesem, co często zniechęca nas w dalszych ćwiczeniach. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko zależy nie tyle od intensywności ćwiczeń, ale od naszej diety, od poprawności wykonywania poszczególnych ćwiczeń, a w szczególności od ułożenia odpowiedniego treningu zawierającego ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn.

ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn

Jakie ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn są najskuteczniejsze?

Najbardziej popularne, jak również najbardziej skuteczne ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn to znany większości chociaż z nazwy ABS oraz aerobowa 6 Weidera. Możemy znaleźć wiele poradników i filmików instruktarzowych dotyczących poprawności wykonywania ćwiczeń, warto jednak wzbogacić je o kilka dodatkowych elementów, aby przynosiły one większe i szybsze efekty. Dobrym uzupełnieniem będzie trening cardio bądź aerobowy – one podkręcą metabolizm oraz pozytywnie wpłyną na wydolność organizmu. Sprawdzi się więc tutaj bieganie, jazda na rowerze, pływanie, jak również ćwiczenia wykonywane na urządzeniach stacjonarnych takich jak orbitrek.

Ale nie tylko ćwiczenia na brzuch!

Co ważne, jeśli chcesz mieć płaski i umięśniony brzuch musisz również ćwiczyć plecy. W ten sposób zapewnisz sobie solidne wsparcie oraz zminimalizujesz ryzyko wystąpienia kontuzji. Niesie to ze sobą również bardzo pozytywne skutki dla naszego kręgosłupa. W dzisiejszych czasach tryb życia większości z nas nie wpływa korzystnie na kręgosłup. Codzienne spędzanie czasu w pozycji siedzącej przy biurku, spanie na miękkim materacu to wszystko robimy dla naszego relaksu. Jednak te z pozoru wygodne czynności przynoszą negatywne skutki dla naszych pleców. Warto więc przy okazji ćwiczeń na brzuch dla mężczyzn zadbać o ćwiczenia na plecy!