Porady jak dbać o tatuaż żeby nie wyblakł

Nie ma nic bardziej ekscytującego niż nowy tatuaż. Jest tak wiele rzeczy, które należy wiedzieć o procesie gojenia czy pielęgnacji atramentu, by wyglądał zdrowo i intensywnie. Co zrobić kiedy zaczniesz zauważać, że twój tatuaż wygląda na trochę wyblakły i wymaga poprawek? Blaknięcie tatuażu jest naturalne, ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec zrujnowaniu sztuki. Jak dbać o tatuaż żeby nie wyblakł?

Dlaczego tatuaże blakną?

Jednym z najlepszych sposobów na powstrzymanie szybszego blaknięcia naszych tatuaży jest wiedza o tym, co powoduje, że tak się dzieje. Istnieje wiele powodów, dla których Twój atrament wygląda na wyblakły. Długotrwałe przebywanie na słońcu może być bardzo szkodliwe dla trwałości tatuażu. Promienie UV ze słońca przenikają przez skórę i zasadniczo rozkładają pigmenty w tatuażu. Gdy te pigmenty zostaną uszkodzone, tatuaż ostatecznie stanie się znacznie jaśniejszy i mniej żywy niż kiedyś. Ekspozycja na słońce bez żadnej ochrony, takiej jak filtr przeciwsłoneczny, tylko przyspieszy ten proces.

Jak dbać o tatuaż żeby nie wyblakł – wskazówki

Warto także wiedzieć, że dbanie o nowy tatuaż ma kluczowe znaczenie dla upewnienia się, że przez długi czas pozostaje nietknięty i w doskonałym stanie. Co więcej, wysokiej jakości atrament i artyzm przyniosą korzyści Tobie i Twojemu tatuażowi na dłuższą metę. Atrament o niskiej jakości może wpłynąć na trwałość tatuażu, co może prowadzić do szybszego blaknięcia. Więcej o tym jak dbać o tatuaż żeby nie wyblakł, dowiesz się z bloga firmy Rock N Roll Tattoo.