Jak zbudowany jest parasol ogrodowy?

Jak zbudowany jest parasol ogrodowy? Podpowiadamy, byś już zawsze wiedział bądź wiedziała, jak wybrać odpowiedni produkt.

Wybierz aluminiowy!

Ważna jest podstawa, która musi być bardzo ciężka. Tylko to zapewni stabilność konstrukcji. Jedno z popularniejszych rozwiązań to krzyżaki, które posiadają obciążniki wykonane z betonu. Klienci lubią też wybierać okrągłe podstawy, jednak kształt podstawy nie ma nic wspólnego z tym, jak bardzo stabilna jest konstrukcja. To co jest ważne to waga podstawy. Zachodzi tu prosta zależność – im bardziej rozłożysty parasol, tym cięższą musi mieć podstawę.

Jak zbudowany jest parasol ogrodowy? Teraz stelaż!

Kolejnym elementem tego, jak zbudowany jest parasol ogrodowy, jest stelaż. W modelach z nogą umieszczoną na środku podtrzymuje on całą strukturę. Inną konstrukcje widzimy w przypadku parasola, który posiada nogę boczną. Wówczas czasza przymocowana jest do wysięgnika, a nie opiera całej swojej wagi na metalowej rurce. To na co powinniśmy zwrócić uwagę to materiał, z którego stworzony jest szkielet parasola ogrodowego. W marketach często można się natknąć na quasi-aluminiowe parasole ogrodowe. Nie są w pełni z aluminium, tylko wykonane są z mieszanek, które w późniejszym czasie mogą np. korodować. To ważne, by zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest parasol. Warto poszukać parasola, który jest wykonany w stu procentach z aluminium. Dowiedz się więcej o tym, jak zbudowany jest parasol ogrodowy.

jak zbudowany jest parasol ogrodowy