Jakie okna do domu pasywnego?

Jakie okna do domu pasywnego? Wybierz najlepsze czyli Okna Internorm. Firma ta zgromadziła aż 9 niezależnych certyfikatów pasywności, co sprawia, że okna te są dobre i skuteczne.

jakie okna do domu pasywnego
Okna pasywne

Jakie okna do domu pasywnego?

Wszystkie okna Internorm nadają się do domów pasywnych. W ofercie jest naprawdę wiele okien. Oferowane modele są naprawdę bogate i pasujące do każdego wystroju. Niezależnie od tego, czy Twój dom jest urządzony nowocześnie czy też vintage, każdy znajdzie produkt idealny dla siebie i dostosowany do swoich wnętrz.

Okno energooszczędne a pasywne – różnica


Jakie okna do domu pasywnego? Na wstępie warto zwrócić uwagę na tzw. wskaźnik Uw. Jest to kluczowy wskaźnik przy wyborze okien pasywnych. Naturalne jest, że przeciętny klient, który nie jest specjalistą okien, tym bardziej pasywnych, może nie zwrócić uwagi na najważniejszy symbol Uw <0,8 W/m2kwadrat. Dlatego też warto na wstępie, a na pewno przed zakupem okien, dowiedzieć się na czym polega ten wskaźnik i dlaczego jest tak kluczowy w wyborze odpowiedniego okna pasywnego.
Uw to miara, która określa ilość energii, czyli mocy, która przenika przez okno o powierzchni 1mkwadratowy. Przy różnicy temperatur między tym, co wewnątrz a tym co na zewnątrz 1K.
Jak odczytać poprawnie wartość współczynnika przenikania ciepła? Gdy Uw wynosi mniej niż 1W/m kwadratowyK to znaczy, że okno można uznać za energooszczędne. Dowiedz się więcej!