Telefony komórkowe – niezbędny gadżet?

Sprzęt elektroniczny pomaga nam w wielu dziedzinach życia. Własnie dlatego tak chętnie wybieramy dla siebie nowy gadżet. Obecnie ważniejszym od komputera i telewizor, jest tylko telefon komórkowy. Niewielki aparat zabieramy ze sobą każdego dnia do pracy, szkoły a nawet spacer z psem.

Telefony komórkowe

Gdzie pojawił się pierwszy telefon?

Pomysł stworzenia przenośnego środka komunikacji wykiełkował w głowie szwedzkiego inżyniera, Larsa Ericssona (którego nazwisko służy obecnie jako nazwa jednej z większych firm zajmujących się elektroniką i komunikacją). Model zaprezentowany w lata 50. ważył 40 kilogramów, a jego skomplikowana konstrukcja nie mieściła się do kieszeni jak młodsze rodzeństwo. Służył jedynie swojemu pierwotnemu przeznaczeniu, był więc jedynie środkiem przekazywania informacji.

Telefon – jak go wybrać

Decydując się na wybrany model telefonu, warto pamiętać o kilku istotnych faktach. Specyfikacja techniczna sprzętu jest bowiem istotniejsza od designu sprzętu (który, nierzadko, determinuje nasze zakupy). Najważniejszym kryterium, jak to zwykle bywa w przypadku sprzętu elektronicznego, będzie dobór procesora. Następnie, zadbaj o to, by telefony komórkowe odznaczały się odpowiednio dużym rozmiarem wyświetlacza o odpowiedniej rozdzielczości. Pamiętaj też o wyborze modelu z dwoma slotami na kartę oraz mocy baterii i jakości aparatu. Jeśli ma posłużyć Ci w pracy, na zewnątrz i podczas aktywnej wycieczki, sprawdź również jakość materiałów, z których go wykonano.