Piece na ekogroszek

Wyposażając swoją nieruchomość musimy zadbać o odpowiednie jej ogrzewanie. Podejmując ten wybór powinniśmy wziąć pod uwagę szereg kwestii. Piece na ekogroszek, jak wiadomo nie należą do najtańszych urządzeń, dlatego dobrze jest przy wyborze go zwrócić szczególną uwagę na jego żywotność. Większość urządzeń tego typu umożliwia kilka lub kilkanaście lat bezawaryjnej pracy. Jednak naturalnym jest, że inwestor chce, aby to kosztowne urządzenie chodziło mu jak najdłużej. Przy wyborze kotła nie należy się spieszyć lub też kierować wskazaniami znajomych. Kocioł musi być dobrany pod względem Twoich potrzeb i zapewniać odpowiedni poziom ciepła w całej nieruchomości.

Czym jest ekogroszek?

To nic innego jak jakościowa forma węgla, który poddany został obróbce, polegającej na oczyszczeniu go z pyłów oraz normalizacji rozmiarów pojedynczych ziaren. Jest to warunek konieczny, by wygodnie składować opał w zasobniku kotła z podajnikiem. Oczyszczony ekogroszek powoduje, że w trakcie spalania generowanych jest dużo mniej popiołów, sam proces jest bardziej wydajny – spalane jest możliwie najwięcej opału, czyli generuje się maksimum ciepła przy minimum dostarczonego paliwa. Dlatego właśnie piece na ekogroszek są uważane za najbardziej ekologiczną formę ogrzewania mieszkań.

piece na ekogroszek

Zwykły piec vs piece na ekogroszek

Pierwszą różnicą pomiędzy piecem na ekogroszek, a starym, często nadal potykanym w polskich domach piecem grzewczym, jest sposób pracy. Te pierwsze zostały wyposażone w sterownik, podajnik mechaniczny oraz zasobnik, dlatego pracują niemal samodzielnie. Kotły zasypowe natomiast wymagają nieustannego doglądania i dosypywania opału metodą „na oko”, co powoduje niedogrzanie lub przegrzanie pomieszczeń, a w efekcie niekontrolowane zużycie opału i zwiększoną emisję spalin. Kocioł na ekogroszek pozwala zoptymalizować proces ogrzewania domu. Ustawienia sterownika dają gwarancję kontrolowanego dozowania opału – ekogroszek zasila piec tylko wówczas, gdy istnieje potrzeba utrzymania oczekiwanej temperatury. Dlatego piece na ekogroszek są wygodne i oszczędne. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem takiego pieca – u nas znajdziesz najkorzystniejsze oferty w sieci. Zapraszamy!