Peeling medyczny Kraków – jak pomaga skórze?

W naszym poprzednim artykule wspomnieliśmy, że stosowanie peelingu medycznego w Krakowie jest szczególnie ważne, ponieważ skóra narażona jest na kontakt z zanieczyszczeniami. Dzisiaj natomiast chcemy Ci przybliżyć, jak dokładnie wygląda ten zabieg, na jakie problemy skórne jest pomocny i co możesz po nim odczuwać.

Peeling medyczny Kraków – jak przebiega zabieg?

Peeling medyczny Kraków - efekty po zabieguZabieg z zastosowaniem peelingu medycznego polega na aplikowaniu pod pierwszą warstwę skóry preparatów o różnych stężeniach, dobranych w oparciu o dogłębną analizę cery oraz diagnozę problemów skórnych. Dzięki zastosowaniu peelingu skóra nie tylko zostaje złuszczona, ale także rozjaśnia się, nawilża i odmładza. Po aplikacji kwas musi zostać zneutralizowany – nie jest to koniczne podczas nowszych procedur – i nakładany jest łagodzący preparat, który ma właściwości nawilżające i przeciwzapalne.

Kiedy stosować peeling medyczny?

Peeling medyczny jest polecany osobom, które mają wiotką skórę z drobnymi zmarszczkami, trądzik, suchą skórę, przebarwienia na szyi, dekolcie, dłoniach, łojotok. Sam zabieg polega na intensywnym złuszczaniu naskórka w celu dotarcia do skóry właściwej.

Co będziesz czuć po peelignu?

Podczas samego zabiegu możesz odczuwać delikatne lub mocniejsze pieczenie skóry – jest to uzależnione przede wszystkim od rodzaju peelingu. W pierwszych godzinach po zabiegu może pojawić się rumień, a Ty możesz odczuwać mocne napięcie skóry. Po okresie kilku dni skóra naturalnie zaczyna się złuszczać – pamiętaj nie stosuj wtedy kosmetyków ścierających naskórek i nie wystawiaj skóry na działanie promieni słonecznych (stosuj też kremy z wysokim filtrem).

Peeling medyczny Kraków – tylko Addent!

Jeśli nie jesteś pewny, czym kierować się przy wyborze salonu kosmetycznego oferującego usługi peelingu medycznego w Krakowie. Odpowiadamy – profesjonalizmem i fachową obsługą. To wszystko znajdziesz w Addencie, który dla swoich pacjentów przygotował bogatą ofertę zabiegów pielęgnacyjnych stosowanych na skórę. Skontaktuj się jeszcze dzisiaj!

Adres: ul. Radzikowskiego 18, 31-315 Kraków
Telefon: 793-233-368
E-mail: biuro@addent.pl
zdrowatwarz.pl/kosmetologia/peeling-medyczny-krakow/