Czy preparat do lipolizy iniekcyjnej jest skuteczny?

Wielu z nas chciałoby się pozbyć nadmiaru tłuszczu, czy to z okolic brzucha, uda, czy twarzy. W tym celu stosuje się różne metody, jednak walka z tkanką tłuszczową nie jest prosta. Niektórzy stawiają na wzmożoną aktywność fizyczną, podczas gdy inni preferują zabiegi wykonywane przez profesjonalistów. Jednym z nich jest zastosowanie preparatu do lipolizy iniekcyjnej. Dla kogo ten zabieg jest wskazany?

Lipoliza, czyli sposób na walkę z tłuszczem

Dotychczas znane metody z zakresu medycyny estetycznej, pozwalające na redukcję tkanki tłuszczowej, kojarzyły się z bardzo inwazyjnymi zabiegami. Jak na przykład mechaniczne usunięcie tłuszczu, czyli liposukcja. Obecnie jednak można zdecydować się na preparat do lipolizy iniekcyjnej. Dzięki niemu możliwa jest miejscowa eliminacja tłuszczu poprzez rozbijanie komórek tłuszczowych, które następnie są wydalane przez organizm. Czas rekonwalescencji po lipolizie jest krótszy niż w przypadku na przykład liposukcji, a sam zabieg jest mniej bolesny.

Preparat do lipolizy iniekcyjnej stosowany jest do redukcji tkanki tłuszczowej

Dla kogo przeznaczony jest preparat do lipolizy iniekcyjnej?

Chociaż lipoliza jest coraz bardziej popularna i decyduje się na nią coraz więcej osób, to trzeba wspomnieć, że zabieg ten nie jest przeznaczony dla każdego. Na lipolizę zdecydować się powinny jedynie osoby, które nie mają nadwagi lub mają tylko niewielką nadwagę. A to dlatego, że preparat do lipolizy iniekcyjnej ma zastosowanie tylko w konkretnym obszarze, jak na przykład w sferze boczków, brzucha czy podbródka. Jest to zatem sposób pozbycia się tłuszczu z trudno dostępnych miejsc, które niełatwo jest wymodelować przy pomocy tradycyjnych metod.