Spódnice ołówkowe – co warto o nich wiedzieć?

Spódnice ołówkowe są ponadczasowym elementem garderoby. Moda przychodzi i odchodzi, a mimo to spódnice te już od wielu lat są uwielbiane przez kobiety.

Dlaczego właściwie „ołówkowe”?

Jak się możemy domyślać, nazwa ta pochodzi od kształtu spódnicy, która jest wąska i ostro zakończona u dołu, przypominając tym samym ołówek. To jednak tylko jedna z jej nazw, ponieważ w niektórych rejonach określane są one inaczej. Możemy nazywać je więc również spódnicami karierowymi, osy, o kroju kieliszka wina czy cygara. Wszystko zależy od tego, co nam akurat przypomina. Oczywiście nazwy te sprowadzają się do jednego typu spódnic – czyli tych które zwężają się na dole.

Na jakie okazje nosić spódnice ołówkowe?

Spódnice ołówkowe są najczęściej noszone do pracy w biurze lub na inne oficjalne okazje, takie jak spotkania biznesowe czy konferencje. Są uważane one za bardzo eleganckie i formalne, więc doskonale nadają się do noszenia w takich sytuacjach. Mogą być oczywiście noszone również na inne okazje, takie jak wyjścia do klubu, do rodziny czy na romantyczną kolację. Ich wygląd będzie także zależał od tego, co dobierzesz jako górny element garderoby. Oczywiście, spódnice ołówkowe mogą być noszone również na co dzień, jeśli są połączone z bardziej casualowymi dodatkami. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że są one zazwyczaj bardziej formalne niż inne rodzaje spódnic.