Toksyna botulinowa Kraków – do czego służy?

Toksyna botulinowa w Krakowie jest używana w prawie każdym gabinecie medycyny estetycznej. Nigdy nie słyszałaś takiej nazwy? Więcej, na pewno powie Ci jad kiełbasiany. To substancja wytwarzana przez bakterie Clostrudum botulinum, a swoje zastosowanie w medycynie znalazła już wiele lat temu.

Toksyna botulinowa Kraków – zastosowanie w chirurgii estetycznej

Dopiero kilka lat temu specjaliści z dziedziny medycyny estetycznej zdali sobie sprawę z jej właściwości i możliwości wykorzystania w terapii zmarszczek. Najczęstszymi partiami twarz, w które wprowadzana jest toksyna botulinowa są czoło, okolice brwi i tzw. kurze łapki. Rzadziej toksynę podaje się w okolicach ust, szyi czy brody.Toksyna botulinowa Kraków - efekty widoczne po zabiegu

Zastosowanie toksyny botulinowej w Krakowie, gdzie gabinetów medycyny estetycznej jest bardzo dużo, zrewolucjonizowało cały rynek. Substancja ta powoduje zahamowanie wydzielania się neurotransmitera w obrębie połączeń nerwowo-mięśniowych. Brzmi strasznie. Mówiąc prostszym językiem rezultatem wprowadzenia jadu kiełbasianego w skórę twarzy jest rozkurcz oraz rozluźnienie mięśni, dzięki czemu można skutecznie pozbyć się zmarszczek.

Do dodatkowych zalet toksyny botulinowej można zaliczyć zahamowanie wydzielania gruczołów potowych i zmniejszenie bólu, np. w twarzy – spowodowane jest to zmniejszeniem napięcia mięśni wywołanym na przykład przez migrenę.

Toksyna występuje w siedmiu typach: A, B, C, D, E, F oraz G. Różnią się one przede wszystkim wielkościami cząsteczek oraz mechanizmem reakcji komórkowej. Najsilniejsza jest toksyna typu A i to ona ma najszczersze zastosowanie w medycynie estetycznej.

Toksyna botulinowa znalazła swoje zastosowanie także w leczeniu:

  • nadpotliwości pach, stóp i dłoni
  • bólów migrenowych
  • spazmowych bólów mięśni (szyi, karki i pleców)
  • blizn pooperacyjnych

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej w Krakowie

Toksyna botulinowa w Krakowie znalazła szerokie uznanie wśród jego mieszkanek, dlatego wiele z nich szuka takich zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Dzisiaj polecamy Addent, który skutecznie i przede wszystkich w sterylnych i bezpiecznych warunkach przeprowadza zabiegi z użyciem jadu kiełbasianego. Przekonaj się sama o jego skuteczności:

Adres: ul. Radzikowskiego 18, 31- 315 Kraków
Telefon: 793-233-368; (12) 636-35-19
E-mail: biuro@addent.pl
Więcej dowiesz się na stronie: zdrowatwarz.pl/medycyna-estetyczna/