Rentgen zębów Kalwaria – rodzaje

Rentgen zębów ma bardzo duże znaczenie w stomatologi. Zdjęcie wykonane dzięki tej aparaturze jest niejednokrotnie podstawą do efektywnego leczenia zębów, umożliwia trafną diagnozę oraz zaplanowanie leczenia. Dzisiejszy sprzęt jest bardzo dokładny, dlatego uchwycone obrazy są w stanie wychwycić wszystkie nieprawidłowości, które zaszły w jamie ustnej. Dzisiaj opowiemy Wam o typach rentgena zębów, z którego korzysta jeden z gabinetów w Kalwarii.

Rentgen zębów Kalwaria – typy aparatury

Różnorodność rentgena zębów w Kalwarii umożliwia odpowiednie ukierunkowanie analizy, a także zwiększa różnorodność badań. W małych miejscowościach rzadko jest to spotykane. Zazwyczaj masz do wyboru jeden rodzaj sprzętu, który niekoniecznie sprawdzi się we wszystkich przypadkach.

  • Diagnostyka chorób zębów aparatem rentgenowskim w Kalwariirentgen punktowy – jest najpowszechniejszą formą aparatów RTG. Badanie daje precyzyjny obraz dla konkretnego obszaru uzębienia lub pojedynczego zęba. Takie badanie szybko zdiagnozuje stany zapalne oraz występowanie próchnicy. Rentgen punktowy wspomaga także kontrolę efektów leczenia, np. kanałowego.
  • rentgen pantomograficzny – daje możliwość kontroli całego uzębienia. Tego typu aparaturę stosuje się podobni jak w przypadku RTG punktowego do diagnozowania próchnicy i stanów zapalnych. Zdjęcia pantomograficzne mają swoje zastosowanie również w przypadku leczenia implantologicznego czy ortodontycznego.
  • rentgen cefalometryczny – ma największe zastosowanie w protetyce oraz chirurgii stomatologicznej. Umożliwia także kontrolę leczenia ortodontycznego, ponieważ obrazuje struktury kostne szczęki. Stosowany do diagnozy wad zgryzu.
  • rentgen zgryzowy – jest stosowane (podobnie jak cefalometryczny) w diagnozie wad zgryzu, a dodatkowo umożliwia wykrywanie stanów zapalnych w jamie ustnej
  • rentgen czaszki – ten typ badania RTG ma zastosowanie w leczeniu ortodontycznym, ponieważ umożliwia wykonanie zdjęcia całej twarzoczaszki

Rentgen zębów Kalwaria i okolice – Addent

Jeśli chcesz skorzystać z szerokiej oferty badań rentgenem zębów w Kalwarii i okolicach, skorzystaj z usług Addentu w Andrychowie, który daje możliwość dokładnej analizy oraz diagnozy chorób zębów, wad zgryzu i stanów zapalnych dzięki profesjonalnej aparaturze stomatologicznej. Zapraszamy!

Adres: Krakowska 93A, 34-120
Telefon: 606-547-222
E-mail: andrychow@addent.pl
Dowiedz się więcej: dentysta-andrychow.pl/uslugi/pracownia-radiologii/