Fotowoltaika Mysłowice – budowa i zastosowanie paneli

Województwo śląskie jest jednym z największych emitentów zanieczyszczeń do atmosfery. Władze miast, jak i sami mieszkańcy coraz bardziej zdają sobie sprawę, że dbanie o środowisko, szczególnie powietrze jest teraz szczególnie ważne. Dzisiaj przybliżymy Wam zastosowanie fotowoltaiki w Mysłowicach – jednym z większych miast Śląska, które liczy ponad 75 000 mieszkańców.

Fotowoltaika Mysłowice – co musisz wiedzieć?

Wiele osób, słysząc o fotowoltaice nie wie, co to tak naprawdę jest. Dzisiaj wyjdziemy od budowy panelu fotowolotaicznego. Cały system składa się z:

  • samych paneli zbudowanych z ogniw fotowoltaicznych, Fotowoltaika - rozwiązanie zastosowane w Mysłowicachktóre przekształcają energię słoneczną w elektryczną
  • inwertera tzw. falownika, którego zadaniem jest zamiana prądu stałego na zmiennych
  • liczników zużycia oraz produkcji energii
  • akumulatora z regulatorem ładowania
  • okablowania

Wiesz już, co wchodzi w skład paneli fotowoltaicznych. Samo to jednak nadal niewiele Ci mówi. Przybliżamy więc zastosowanie takiego rozwiązania w domostwach i firmach. Fotowoltaika jest jednym z odnawialnych źródeł energii – produkcja prądu nie wpływa negatywnie na środowisko. Jak działa? Otóż ogniwa fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną w elektryczną. Foton, który jest minimalną jednostką światła pada na krzemową płytkę i jest przez nią pochłaniany. W tym samym momencie wybijany jest elektron, który zmuszony jest do ruchu. Właśnie ten ruch to prąd elektryczny.

Czy fotowoltaika jest opłacalna?

Odpowiedź brzmi: oczywiście! Inwestycja w fotowoltaikę nie tylko chroni środowisko naturalne, ale także kieszenie użytkowników. Jest to możliwe dzięki magazynowaniu wytworzonej energii, którą można sprzedawać. Instalując panele tylko zyskujesz. Początkowy wkład jest szybko rekompensowany, a Ty możesz zarobić z nawiązką. Ponadto fotowoltaika jest wspierana przez różne programy ochrony środowiska, dlatego na jej instalacje możesz pozyskać sporą dotację.

Fotowoltaika Mysłowice – wypróbuj Elve!

Fotowoltaika Mysłowice wymaga najlepszych fachowców z zakresu nowoczesnych technologii i odnawialnych źródeł energii. Taka właśnie jest firma Elve z Krakowa, która swoją działalność rozciąga na województwo małopolskie i śląskie. Przekonaj się, jak dużo możesz zrobić dla środowiska i skontaktuj się z doradcami:

Kamil Bielak
Koordynator ds. fotowoltaiki w Mysłowicach i okolicach

Telefon: 889 209 250
E-mail: k.bielak@elve.pl
Więcej dowiesz się tutaj: elve.pl/fotowoltaika-slask-bielsko-biala/#myslowice