Fakoemulsyfikator – skuteczna walka z zaćmą

Fakoemulsyfikator to urządzenie używane w mikrochirurgi okulistycznej przy operacji usunięcia zaćmy, która jest niczym innym jak zmętniałą oraz zamgloną soczewką w oku. Zabieg wykonuje się przy użyciu wibracji ultradźwiękowych.

Fakoemulsyfikator – jak przebiega zabieg usunięcia zaćmy?

Zabieg fakeomulsyfikacji wykonuje się najczęściej w ramach tak zwanej chirurgii jednego dnia – pacjent tego samego dnia zostaje wypisany ze szpitala. Przeprowadzony zostaje w znieczuleniu kroplowym, chyba, że fakoemulsyfikator sprzęt do leczenia zaćmysą do tego wyraźne przeciwwskazania – pacjent zachowuje pełną świadomość podczas zabiegu. W trakcie zabiegu pacjent dostaje instrukcje od lekarza, gdzie skierować gałkę oczną. Fakeomulsyfikator wprowadzany jest do oka pacjenta przez ok. 3 mm nacięcie. Urządzenie rozdrabnia zmętniałą soczewkę przy użyciu wibracji ultradźwiękowych. Jednocześnie kawałki zmętniałej soczewki są odsysane przez specjalną końcówkę. Oczywiście podczas trwania zabiegu niezwykle istotne jest kontrolowanie ciśnienia w komorze przedniej oka. W miejsce usuniętej, zmętniałej soczewki wprowadzona zostaje dotorebkowo soczewka wewnątrz gałkowa, która idealnie dopasowuje się do indywidualnych warunków oka pacjenta.

Ciekawostka: stan, po wszczepieniu soczewki nowi nazwę peudophaki. Niestety nie daje ona mozliwości akomodacji, dlatego pacjenci po zabiegu są zmuszeniu do dodatkowej korekcji wzroku nosząc okulary lub soczewki kontaktowe. Zabieg przeprowadzany z wykorzystaniem fakoemulsyfikatora jest wykonywany w każdym, nawet bardzo zaawansowanym stadium rozwoju zaćmy.

Fakoemulsyfikator – postaw na jakość z firmą Consultronix!

Fakoemulsyfikator to zaawansowane technologicznie urządzenie, dlatego warto zaopatrzyć swoją pracownię okulistyczną lub mikrochirurgiczną u najlepszych. Firma Consultronix w swojej ofercie posiada kilka rodzajów specjalistycznego sprzętu okulistycznego, który używany jest w wielu placówkach medycznych w Polsce i poza jej granicami. Sprzęt od tego producenta cechuje się wysoką jakością, a sam producent daje gwarancję długiej żywotności sprzętu. Jeśli jesteś zainteresowany specjalistycznym sprzętem medycznym, skontaktuj się z firma Consultornix:

Adres: ul. Przemysłowa 17, 32-083 Balice
Telefon: +48 12 290 22 22
E-mail: biuro@cxsa.pl
Więcej o urządzeniu przeczytasz tutaj: www.consultronix.pl/oferta/okulistyka/mikrochirurgia-oka/fakoemulsyfikatory