Wtryskarka protetyczna – czym powinien odznaczać się dobry sprzęt?

Zaczynamy budowanie własnego laboratorium protetycznego!

Jaka wtryskarke proetyczna nalezy wybrac do Twojego laboratorium

Kompletując wyposażenie laboratorium protetycznego, należy wybrać sprzęt, który pozwoli na wytwarzanie protez wysokiej jakości. Współcześnie pacjenci korzystający z usług protetyki stomatologicznej są coraz bardziej wymagający. Dlatego, aby sprostać ich oczekiwaniom i tym samym móc skutecznie rywalizować z silną konkurencją, potrzeba doskonałego sprzętu. Laboratoria stomatologiczne i protetyczne mogą mieć w ofercie różne wytwory. Jednym z podstawowych są protezy. Wykonanie protez wymaga niezbędnej, specjalistycznej aparatury – wtryskarki protetycznej.

Wtryskarka protetyczna – co powinno znaleźć się w zestawie?

Tym, co stanowi o wysokiej jakości protezy, jest materiał. Z kolei forma protez jest wypełniana za pomocą wtryskarki protetycznej. W profesjonalnym zestawie protetycznym powinny znajdować się nie tylko same urządzenia – wtryskarki protetyczne – ale również odpowiednie materiały, jak również odpowiednie barwniki – kolory, dzięki którym proteza będzie mogła zostać dobrana tak, aby jak najbardziej odpowiadała naturalnemu kolorowi dziąseł w klienta.

roko protezy

Warto również zwracać uwagę na parametry fizyczne dobieranych tworzyw. To od nich bowiem zależy jakość wyrobu. Proteza powinna służyć na wiele lat – a wykorzystywanie jej w jamie ustnej to prawdziwe wyzwanie dla jakiegokolwiek tworzywa. Dlatego też właściwości fizyczne powinny być najlepsze możliwe – przykładowo, określają stopień chłonności wilgoci.

Co należy zatem zapamiętać?

Podsumowując, wtryskarka protetyczna wysokiej jakości to sprawa zasadnicza, ale niejedyna, którą należy brać pod uwagę, chcąc zbudować laboratorium protetyczne, które będzie szczyciło się wytwarzaniem najwyższej jakości protez i innych akcesoriów protetycznych.

Zainteresowany sprzętem? Zadzwoń do nas, pomożemy!

ROKO – POLAND
42-200 Częstochowa
ul. Bór 177
Tel.: 34 369 78 21
Fax: 34 369 78 21 w. 12
Kom.: 602 296 468
WWW: http://rokodent.com/pl/content/product/171/24
E-mail:
sprzedaż: biuro@rokodent.pl
serwis: serwis.roko@gmail.com
administracja: rokodent@rokodent.pl