Fotowoltaika Katowice – Słońce zamiast węgla

Górny Śląsk to region, który już na trwałe kojarzyć się będzie z kwestią fundamentalną dla polskiej energetyki – z węglem kamiennym, mianowicie. Ale czasy się zmieniają i stopniowo będą musiały zmienić się również przyzwyczajenia ludzi, jak i decyzje dotyczące polityki energetycznej krajów. Największe kraje już od jakiegoś czas inwestują w rozwój odnawialnych źródeł energii. Również w Polsce pewne działania są podejmowane – choćby nawet w postaci organizowanych dofinansowań na fotowoltaikę. To właśnie kwestią energii pozyskiwanej ze Słońca zajmiemy się w dzisiejszym wpisie. Będzie to tyle bardziej niezwykłe, zważywszy, że chodzi o fotowoltaikę w Katowicach i okolicznych miejscowościach, a zatem w rejonie dość zaskakującym pod względem tego właśnie rozwiązania energetycznego.

Fotowoltaika Katowice – szanse na inwestycje

Jakie instalacje fotowoltaiczne najlepiej wybrać dla KatowicNa terenie Górnego Śląska z rozwiązań fotowoltaiki (nie tylko Katowice, ale również inne miejscowości) mogą skorzystać odbiorcy prywatni, ale przede wszystkim energia słoneczna powinna być obiektem zainteresowania przedsiębiorstw. Głównym powodem, dla którego instalacje fotowoltaiczne w firmie są zalecane, jest po prostu kwestia ekonomiczna. Czy zdajecie sobie sprawę, że w zależności od m.in. wielkości firmy, ale i innych czynników, stopa zwrotu dla inwestycji w fotowoltaikę wynosi 10 do 15 procent w skali roku? Aby ustalić, czego dokładnie można spodziewać się po dokonaniu inwestycji, należy poszukać odpowiedniego dostawcy fotowoltaiki – w Katowicach czy innym rejonie Polski – takiego, który oferuje przeprowadzenie audytu efektywności energetycznej w miejscu docelowej instalacji.

Fotowoltaika w okolicach Katowic to rozwiązanie - można powiedzieć - rewolucyjne

Dodatkową możliwością, znacznie podnoszącą atrakcyjność fotowoltaiki dla Katowic i reszty Śląska, nie wyłączając również pobliskiego Zagłębia, jest dostępność dofinansowań. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował dla inwestorów w regionie dwie formy wsparcia inwestycji w OZE: dotację oraz kredyt na preferencyjnych warunkach. W przypadku wyboru dotacji można oczekiwać do 20 procent zwrotu kosztów netto całości inwestycji. Warto jednakże przyjrzeć się również warunkom proponowanego kredytu. Po pierwsze, warunkiem jego otrzymania jest inwestycja w instalację o mocy powyżej 10 kW. Wysokość kredytu może wynieść 80 procent kosztów netto instalacji, a dodatkowo można starać się o umorzenie spłaty części kredytu – nawet do 40 procent. Oprocentowanie wynosi 3,0 procent kwoty kredytu w skali roku. Kredyt można zaciągnąć na okres od 3 do 12 lat. Ponadto, możliwe jest skorzystanie z obu programów jednocześnie!

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Firma Elve z Krakowa, dokonująca również doradztwa, montażu, utrzymania i serwisowania fotowoltaiki dla Katowic i miejscowości okolicznych, zajmuje się doradztwem w zakresie możliwych do uzyskania środków z WFOŚiGW. Pomagamy również w złożeniu wniosku, a inwestycję zawieramy dopiero po przyznaniu Klientowi środków.

Skontaktuj się z koordynatorem ds. fotowoltaiki w Katowicach – Szczepanem Serwatką:

tel.: 889 209 008

s.serwatka@elve.pl

Firma Elve sp. z o.o. sp. k. http://elve.pl/