Laser żółty – nowoczesne rozwiązanie w leczeniu schorzeń siatkówki

Schorzenia siatkówki są bardzo trudne w diagnostyce, a ich leczenie bywa bardzo skomplikowane. Postęp technologiczny w ostatnich latach umożliwił jednak opracowanie bezpiecznej i mało inwazyjnej metody leczenia takich schorzeń, a mianowicie laseroterapię siatkówki.

Na czym polega zabieg z użyciem lasera żółtego?

Proces leczenia z wykorzystaniem lasera żółtego polega na emisji fal świetnych, które następnie pochłaniane są przez melaninę, znajdującą się w nabłonku barwnikowym siatkówki, hemoglobinę i naczyniówkę. Dzięki wysokiemu poziomowi wchłaniania światła żółtego przez hemoglobinę istnieje możliwość leczenia mikrotętniaków, natomiast skuteczne leczenie jaskry jest możliwe dzięki wchłanianiu melaninowemu. Wcześniej do leczenia schorzeń siatkówki wykorzystywany był laser zielony, który jednak jest mniej stabilny od lasera żółtego i może powodować skutki uboczne.

sprzęt medyczny - laser żółty

Jakie są zalety laseroterapii?

tosowanie fal żółtych w leczeniu schorzeń siatkówki jest coraz bardziej popularne w środowisku medycznym ze względu na jego wysoką skuteczność. Inne zalety korzystania z lasera żółtego to m.in.:
• Możliwość leczenia osób, u których występują liczne zmętnienia w ciele szklistym.
• Leczenie siatkówki przy postępującej zaćmie.
• Dokładna kontrola skuteczności leczenia.
• Możliwość działania w okolicy około plamkowej bez ryzyka jej uszkodzenia.
• Doraźna poprawa wzroku.
• Małe ryzyko powikłań.

Laser żółty – jakie schorzenia można leczyć przy jego pomocy?

Laser żółty jest pomocny przy leczeniu wielu chorób wzroku. Najpopularniejszymi schorzeniami, których leczenie wspomagane jest przez zastosowanie laseroterapii są:
• Retinopatia cukrzycowa – uszkodzenie naczyń krwionośnych w oku, które pojawia się wraz z postępem cukrzycy.
• Jaskra, którą powoduje wzrost ciśnienia w gałce ocznej.
• Zmiany powiek oraz spojówek.
• Zmiany zatorowo – zakrzepowe.
• Zwyrodnienia siatkówki.

Laseroterapia – powikłania po zabiegu

laser żółty - sprzęt do leczenia chorób siatkówki

Wykorzystanie lasera żółtego jest całkowicie bezpieczne, a po zabiegu rzadko występują powikłania. Najpoważniejszym z nich, jednak występującym bardzo rzadko, są mroczki przed oczami oraz ograniczenia w polu widzenia, które powstały na skutek blizn. Czasem może nastąpić pogorszenie ostrości widzenia lub zaburzenia akomodacji, jednak nie są to częste przypadki, a niepowołane skutki ustępują po paru dniach.

Lasery okulistyczne – sprawdź naszą ofertę!

Consultronix to znany dostawca laserów w Polsce i na świecie. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą, wysokiej jakości produktów, o czym świadczy uzyskanie przez nas certyfikatu ISO 9001 oraz skorzystania z profesjonalnego serwisu aparatury medycznej. Koniecznie sprawdźcie nasze oddziały w Krakowie, Wrocławiu, Białymstoku, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, Kielcach i Zielonej Górze!

Więcej informacji na temat lasera żółtego na: http://www.consultronix.pl/oferta/okulistyka/mikrochirurgia/lasery-okulistyczne/alt/integrepro

2 komentarze

Comments are closed.