Na czym polega system pomiaru temperatury ciała?

Obecna sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że coraz więcej przykładamy uwagi do ochrony naszego zdrowia. Walka z pandemią wciąż trwa i z tego powodu wykorzystuje się coraz nowsze środki zapobiegawcze. Jednym z nich jest system pomiaru temperatury ciała, który coraz częściej towarzyszy społeczeństwu w przestrzeni publicznej. Wspomniane rozwiązanie zyskało popularność szczególnie w krajach azjatyckich, gdzie stosowane było w wielu przypadkach infekcji wirusowych.

Szybka diagnoza możliwa jest za sprawą urządzeń wykorzystujących termowizję

Wspomniany tajemniczy system pomiaru temperatury ciała to zbiór kamer termowizyjnych, których rolą jest dokonywanie pomiarów w miejscach publicznych. Urządzenia wykorzystywane do badań pozwalają na szybki pomiar dużych skupisk ludności. Przepustowość jednej kamery wynosi ok. 500 osób w ciągu minuty. Dlatego też uznaje się tego rodzaju sprzęt za niezbędny na lotniskach, w galeriach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych.

system pomiaru temperatury ciała

System pomiaru temperatury ciała odpowiedzialny za zdrowie w szpitalach

Warte odnotowania jest to, że urządzenia termowizyjne nie tylko pełnią swoje funkcje w miejscach, gdzie występują duże skupiska ludności. Wykorzystuje się je także jako system pomiaru temperatury ciała w szpitalach. W ten sposób personel medyczny nie musi ryzykować bliskim kontaktem z chorym, aby dokonać dokładnego badania. Być może wspomniane rozwiązania niebawem staną się powszechne w standardach europejskich. Już coraz częściej można uświadczyć w miejscach publicznych urządzenia pomiarowe, które mierzą temperaturę ciała z bliskich odległości. Być może obecna pandemia stanie się motorem napędowym do powstawania nowoczesnych rozwiązań ułatwiających diagnozowanie chorych.