Kiedy stosować leki z ibuprofenem?

Ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. W przypadku jakich konkretnie objawów leki z ibuprofenem sprawdzą się najlepiej oraz jakie jest dawkowanie tego typu preparatów?

Zastosowanie leków z ibuprofenem

Preparaty z takim składnikiem sprawdzają się przy dolegliwościach o słabym oraz umiarkowanym nasileniu i najczęściej są to bóle głowy, zębów, mięśni, pourazowe oraz miesiączkowe. Leki z ibuprofenem znajdują dodatkowo zastosowanie przy gorączce, a także chorobach przewlekłych takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, do łagodzenia towarzyszącego im bólu.

Dawkowanie leków zawierających ibuprofen

Jak każdy preparat, także i ten zawierający ibuprofen, może powodować różnego rodzaju niepożądane skutki. Dlatego też należy stosować go w możliwie jak najmniejszej dawce i to przez krótki czas, aby złagodzić objawy. W przypadku dorosłych oraz dzieci, które ukończyły 12 lat, dawka to 200 do 400 mg ibuprofenu przyjmowana co 6 godzin. Dodatkowo dawka maksymalna to 1200 mg, przy czym w przypadku cięższych dolegliwości lekarz może zwiększyć ją do 2400 mg na dobę (nie należy jednak robić tego bez konsultacji medycznej)

Jak widać leki z ibuprofenem mają szeroki zakres zastosowań w przypadku różnego rodzaju dolegliwości bólowych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na dawkowanie preparatów zawierających ten składnik tak, aby jego przyjmowanie było bezpieczne i nie doprowadzało do różnego rodzaju skutków ubocznych.