Wyrzutnia dachowa prostokątna – odpowiednie zakończenie wentylacji

Wyrzutnia dachowa prostokątna jest elementem kompletnego systemu wentylacji, którego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego wyrzutu powietrza poza budynek. Jest to część przeznaczona do instalacji na zakończeniu kanałów wentylacyjnych prostokątnych.

Prawidłowa wentylacja jest niezbędna w zakładach pracy.

Prawidłowy projekt wentylacji jest bardzo ważny

System wentylacyjny w budynku powinien zapewniać odpowiednią wymianę powietrza. Wyrzutnia dachowa prostokątna jest jego integralną częścią. Dzięki prawidłowej pracy wentylacji wszelkie zanieczyszczenia oraz nieprzyjemne zapachy będą sprawnie usuwane i nie będą zagrażać naszemu dobremu samopoczuciu. Jest to bardzo ważny czynnik zwłaszcza w zakładach pracy. W przypadku biur, w źle wentylowanych pomieszczeniach wydajność pracowników spada, w halach produkcyjnych zanieczyszczenia mogą zagrażać zdrowiu. Odpowiednie zabezpieczenie zakończenia przewodów wentylacyjnych, na przykład przy użyciu wyrzutni dachowej prostokątnej, jest wymagane w przepisach. Ponadto istotna jest jej odpowiednia lokalizacja, którą również precyzyjnie określono.

Wyrzutnia dachowa prostokątna z oferty firmy Frapol

Wyrzutnia dachowa prostokątna – solidny produkt

Oferowana przez firmę Frapol wyrzutnia dachowa prostokątna wykonywana jest z materiału wysokiej jakości – blachy stalowej ocynkowanej. Wyposażona jest w nieruchome pióra nachylone pod kątem 45 stopni. Jej montaż ułatwia dopasowany kołnierz, przykręcany przy pomocy śrub i nakrętek. Rozwiązanie to pomaga chronić wnętrze kanału wentylacyjnego prostokątnego przed szkodliwą działalnością opadów atmosferycznych, a także wspiera prawidłowy przepływ powietrza.