Elektryczne szyby – zamontujesz je w swoim samochodzie!

Podstawową zaletą, jaką mogą pochwalić się elektryczne szyby to duża wygoda korzystania z nich. Konieczność kręcenia korbą w celu opuszczenia szyby w aucie, nie jest rozwiązaniem komfortowym. Na szczęście jednak, wersję elektryczną możemy zamontować w wielu modelach samochodów. Istnieją bowiem na rynku produkty uniwersalne, wyposażone w solidne podzespoły, gwarantujące wieloletnie użytkowanie.

Siłownik, w który wyposażone są elektryczne szyby.

Elektryczne szyby nie są już luksusem

Jeszcze jakiś czas temu rozwiązanie takie jak elektryczne szyby było elementem wysokich wersji wyposażenia samochodu. Stanowiło również opcję dodatkową. Obecnie jednak montowane są regularnie. Możemy je spotkać w tańszych modelach aut. Jeśli chcemy zmienić klasyczną korbkę na bardziej nowoczesny i wygodny mechanizm, nic nie stoi na przeszkodzie. Uniwersalne adaptery umożliwiają podłączenie układu elektrycznych szyb w wielu samochodach osobowych, dostawczych czy nawet busach.

Panel sterowania elektrycznymi szybami ze sklepu Stig.

Co otrzymujemy w zestawie?

Zakupując elektryczne szyby w sklepie Stig, otrzymamy dwa siłowniki. Montujemy je do fabrycznego manualnego systemu. Nieodłącznym elementem są panele sterownicze – kierowcy i pasażera. Ważne, by zestaw zawierał wszystkie części niezbędne do montażu zakupionego produktu – tak jest w tym przypadku. W samodzielnej instalacji z pewnością pomoże kompletna instrukcja w języku polskim i poradnik montażu. Warto zapoznać się z dokumentacją, by nie popełnić błędów utrudniających użytkowanie.