Wymiana cewki zapłonowej – kiedy jest konieczna?

Układ zapłonowy w samochodzie ma za zadanie dostarczenie wysokiego napięcia do świecy zapłonowej. Dzięki temu powstaje iskra, która rozpoczyna proces spalania mieszanki paliwa i powietrza w cylindrze. Wymiana cewki zapłonowej może być konieczna, jeśli silnik nie odpala. W trakcie jego pracy pojawić się może falowanie obrotów, spadek mocy lub szarpanie.

Wymiana cewki zapłonowej może być skomplikowana.

Wymiana cewki zapłonowej – zwróć uwagę na kontrolki w samochodzie

Rozwój technologii motoryzacyjnych w kierunku wprowadzania zaawansowanej elektroniki do pojazdów, spowodował że wspominane problemy z tym elementem pojawiają się rzadziej. W przypadku konieczności wymiany cewki zapłonowej na desce rozdzielczej samochodu powinna zaświecić się odpowiednia kontrolka. Stosowną informację może również wyświetlić komputer pokładowy. Znalezienie przyczyny awarii jest zatem dużo łatwiejsze. Jej naprawa nie jest bardzo trudnym zadaniem, ale dla domowego majsterkowicza może być dość skomplikowana. Czynność tą warto więc powierzyć ekspertom. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie zamówić odpowiednie podzespoły.

Jeśli musisz wymienić cewkę zapłonową, sprawdź ofertę e-autoparts.

Pora na zakupy

W prawidłowym doborze tego elementu z pewnością może pomóc wyszukiwarka dostępna na stronie https://e-autoparts.pl/cewka-zaplonowa-c-100008_100150.html. Selekcja podzespołów opiera się tutaj na wyborze marki, typu i modelu samochodu – dzięki czemu w efekcie uzyskujemy produkty dopasowane tylko i wyłącznie do naszego auta. Wymiana cewki zapłonowej to tylko jedno z możliwych rozwiązań problemu z układem zapłonowym w samochodzie.