Co zawierają tabletki na sen?

Bezsenność to problem, który dotyczy coraz więcej osób. Często wynika to przede wszystkim ze stresującego trybu życia, który utrudnia zasypianie i może doprowadzać do wybudzania się. Co zawierają tabletki na sen oraz jak stosować je w sposób bezpieczny?

Tabletki na sen i ich składy

Jeśli chodzi o składy preparatów bez recepty, to zazwyczaj zawierają one różnego rodzaju ekstrakty roślinne o działaniu odprężającym oraz niwelującym stres. Przykładem jest popularna melisa, ale także szyszki chmielu, które jak się okazuje, działają na organizm odprężająco. Tabletki na sen często zawierają dodatkowo witaminy i minerały, w tym magnez oraz witaminy z grupy B.

Dawkowanie tabletek na sen

Nawet pomimo tego, że podstawą takich preparatów są często ekstrakty roślinne, zawsze trzeba stosować je zgodnie z zaleceniami producenta, bez przekraczania wskazanej dawki. Jest to ważne, aby uniknąć ryzyka przedawkowania oraz skutków ubocznych odbijających się na zdrowiu całego organizmu. Warto zastanowić się też, skąd mogą brać się problemy ze snem, a także zawalczyć z nimi u źródła problemu. Często jest to właśnie nadmierny stres, a także choroby przewlekłe wymagające skutecznego leczenia.

Tabletki na sen dostępne są w aptekach bez recepty. Jeśli jednak problemy się przedłużają, konieczna można być pogłębiona konsultacja lekarska, aby znaleźć kłopotów ze snem.