Czy leczenie koronawirusa jest możliwe?

Pandemia wciąż szaleje w Polsce i na świecie, dlatego wiele z nas zastanawia się czy istnieje już skuteczny sposób na leczenie koronawirusa oraz zapobieganie jego rozprzestrzeniania. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym artykule.

Czy leczenie koronawirusa jest możliwe?

Na ten moment osoby, które są zakażone wirusem mogą mieć objawy charakterystyczne dla tego wirusa lub być bezobjawowi. W pierwszym przypadku leczenie koronawirusa polega na podaniu doraźnie leków, a w bardzo głębokich stanach konieczne jest użycie respiratora w warunkach szpitalnych. Prace nad szczepionką wciąż trwają i ciężko mówić o jakichkolwiek datach. Wzrost liczby zarażonych sprawia, że musimy coraz bardziej zwracać uwagę na swoje bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej. Unikajmy dużych skupisk ludzi oraz stosujmy się do wszystkich restrykcji zalecanych przez wirusologów. To znacznie zmniejszy ilość zarażonych osób. Dodatkowo nie dajmy się manipulować mediom i niesprawdzonym informacją w internecie. Tylko doświadczeni lekarze powinni być naszym źródłem rzetelnej i sprawdzonej wiedzy o leczeniu koronawirusa.

Koronawirus badanie

Jeśli zauważymy u siebie symptomy wskazujące na zarażenie wirusem, warto skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym telefonicznie. Na podstawie szczegółowego wywiadu, określi on jakie mamy prawdopodobieństwo posiadania covid. Następnym krokiem jest kontakt z sanepidem i wykonanie testów. Nie jest to, jednak takie proste. Testy wykonywane przy szpitalach oznaczają duże kolejki, które wiążą się z poświęceniem na to kilku godzin. Lepszym rozwiązaniem będą testy prywatne.