Pacjenci w czasach zarazy

Pandemia nie odpuszcza i ma ogromny wpływ na wygląd dzisiejszej opieki medycznej w publicznych placówkach. Przeczytaj nasz artykuł na ten temat, aby wiedzieć więcej o najnowszej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie.

Jak pacjenci w czasach zarazy sobie radzą?

Ciężko tutaj doszukiwac się winy kogokolwiek, ale sytuacja nie jest najlepsza. Niestety większość oddziałów zamieniła się w salę dla chorych na covid 19. Dodatkowo zalecaną formą kontaktu z lekarzem jest rozmowa telefoniczna. To utrudnia diagnostykę większości schorzeń. Osoby, które cierpią na poważniejsze problemy zdrowotne czują się teraz mocno zagrożeni nie tylko ze względu na możliwość zarażenia wirusem. W prywatnych placówkach możemy liczyć na nieco większą możliwość leczenia jak dawniej, ale wiąże się to również z zagrożeniem oraz wysokimi kosztami. Aby wszystko wróciło do normy musimy stosować wszelkie środki ostrożności, które zalecane są przez wirusologów. Pacjenci w czasach zarazy są niestety skazani sami na siebie. Zjawisko to jest widoczne w większości europejskich państw.

Jak zabezpieczyć się przed wirusem

W pierwszej kolejności warto zaufać wykształconym i doświadczonym lekarzom oraz specjalistom. Na tym, aby świat wrócił do normy zależy każdemu z nas, dlatego noszenie maseczki oraz rękawiczek jest bardzo wskazane, a wręcz konieczne. Dodatkowo mycie rąk i dezynfekcja. W momentach nasilenia zakażeń, warto unikać dużych skupisk ludzi. W ten sposób niwelujemy możliwość wystąpienia u nas choroby. Pacjenci w czasach zarazy powinni uważać na siebie szczególnie.