Dermatoskop – zbadaj znamiona barwnikowe

Znamiona barwnikowe to coś, co niweluje wielu z nas. Mogą być one jednak przyczyną wielu chorób,  w tym najpoważniejszej raka skóry. Badanie wykonane za pomocą dermatoskopu może pomóc we wczesnym rozpoznaniu czerniaka i innych patogenów.

Jak przebiega badanie dermatoskopem?

Znamiona barwnikowe można zauważyć gołym okiem, jednak w celu uzyskania dokładnego ich obrazu należy udać się do specjalisty – dermatologa. Badanie dermatoskopem jest całkowicie bezinwazyjne – żadna fizyczna ingerencja w skórę pacjenta nie jesy konieczna. Dzięki badaniu lekarz jest w stanie ocenić, które zmiany są barwnikowe, a które mogą być zmianami patogennymi. Skóra, Badanie wykonywane za pomocą dermatoskopuna której widoczna jest zmiana zostaje powiększona nawet 15 razy – zależy to urządzenia, którego używa lekarz. Aparat zostaje przyłożony do skóry, po czym smarowany jest olejkiem, który minimalizuje odbijanie i rozpraszanie się światła. Dermatolog może nie tylko obejrzeć powierzchnie skóry, ale także wniknąć w jej głębsze warstwy. Po przeprowadzonym badaniu dermatolog będzie w stanie stwierdzić czy znamiono należy usunąć, czy tylko kontrolować. U osób, których zmiany barwnikowe są bardzo widoczne i jest ich dużo ważne jest kontrolowanie przynajmniej raz do roku zmian w nich zachodzących – dermatoskop umożliwia bardzo dokładne porównanie wyników badań.

Pamiętaj! Jeśli zobaczysz na swojej skórze ciągle rosnące znamiona barwnikowe, koniecznie udaj się do dermatologa. Uważaj także na słońce – intensywne opalanie skóry ze znamionami może przyczynić się do rozwoju czerniaka.

Consultronix – producent najwyższej jakości dermatoskopów

Consultronix to firma zajmująca się produkcją i dystrybucją urządzeń do diagnostyki medycznej. Obok urządzeń dermatologicznych, warto zapoznać się z ofertą firmy dotyczącą aparatury okulistycznej. Zaopatrując swój gabinet nie możesz zapominać, że to wysokiej jakości aparatura może przyczynić się do uratowania życia Twoim pacjentom, dzięki szybkiej diagnostyce. Wypróbuj produkty Consultronixu i podnieś jakość swoich usług:

Adres: ul. Przemysłowa 17, 31-083 Balice
Telefon: 12 290 22 22
E-mail: biuro@cxsa.pl

Więcej informacji na temat sprzętu od firmy Consultronix znajdziesz na ich stronie internetowej: www.consultronix.pl