Piec protetyczny – „must have” w Twoim laboratorium

Piec protetyczny służy do napalania porcelany, która zostanie użyta podczas produkcji protez i implantów zębowych. To podstawowe urządzenie każdego laboratorium protetycznego oraz lepszego gabinetu stomatologicznego, dlatego tak ważne jest, żeby było wysokiej jakości i spełniało europejskie standardy.

Piec protetyczny – zalety porcelany

piec protetyczny od firmy rokodentWiele osób cierpi na ubytki w uzębieniu, dlatego tak istotne jest, żeby protezy dentystyczne służyły wiele lat, były trwałe i przede wszystkim estetyczne – nie mogą wyróżniać się przecież na tle naturalnego uzębienia. Porcelanowe protezy, które uzyskujemy w picu protetycznym cechują się przede wszystkim tym ostatnim – estetyką. Porcelana, dzięki swoim właściwościom jest prosta w barwieniu, dlatego, jeśli myślisz o założeniu tylko częściowej protezy nie musisz obawiać się, że będzie się ona wyróżniać na tle reszty zębów. Często można spotkać się z obawą, jak czyścić taką protezę. Jako, że porcelanę cechuje brak reaktywności chemicznej można na niej używać wszystkich środków, które używamy w codziennej higienizacji jamy ustnej. Ponadto w piecach można wypalić protezę dostosowaną do zgryzu praktycznie każdego pacjenta.

Nie możemy zapominać jednak o drobnej wadzie protez porcelanowych. Przede wszystkim są one kruche, dlatego przy zakładaniu i zdejmowaniu należy zachować ostrożność. Drugą wadą jest podatność takiego rozwiązania na złamania. Nie musisz się jednak obawiać wydawania pieniędzy na kolejną protezę – laboratoria protetyczne udzielają kilkuletniej gwarancji na swoje produkty.

Firma ROKO – producent urządzeń protetycznych

ROKO to firma z Częstochowy, która w branży aparatury medycznej działa nieprzerwanie od 20 lat. Specjaliści z różnych dziedzin dbają o to, żeby dostarczane produkty, były nie tylko wysokiej jakości, ale spełniały normy użyteczności i funkcjonalności. Piec protetyczny od ROKO będzie świetnym rozwiązaniem dla Twojego gabinetu, ponieważ w tak zaawansowanej technologii firma czuje się najlepiej. Zachęcamy do kontaktu:

Adres: ul. Bór 177, 42-200 Częstochowa
Telefon: 602 296 468
E-mail: biuro@rokodent.pl

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: http://rokodent.com/pl/content/product/23/11