Jak leczyć migrenę?

Najbardziej pesymistyczne statystyki pokazują, że na migrenę może cierpieć nawet 10 proc. osób, co tylko w Polsce daje kilka milionów osób borykających się z częstym bólem głowy. Dolegliwości z nią związane są bardzo uciążliwe, pozostaje więc pytanie, jak leczyć migrenę w sposób maksymalnie skuteczny oraz możliwie jak najbardziej bezpieczny?

Profilaktyka przede wszystkim

Okazuje się, że głównym sposobem przeciwdziałania objawom jest profilaktyka. Dlatego też specjaliści polecają prowadzenie dzienniczka, dzięki któremu można wychwycić czynniki, które wzmagają ból głowy. Jak leczyć migrenę to jednak najczęściej kwestia unikania mocnych zapachów i intensywnych dźwięków, a także innych bodźców, które mogą doprowadzać do występowania napadów.

Jak leczyć migrenę w sposób skuteczny?

Gdy ból głowy już się pojawi, najlepszym sposobem poradzenia sobie z nim są ogólnodostępne leki przeciwbólowe dostępne w aptekach bez recepty. Jest to m.in. paracetamol, który jest bezpieczny, oczywiście o ile jest stosowany zgodnie z zaleceniami i dawkowaniem wskazanym przez producenta. Może jednak okazać się, że w przypadku silniejszej migreny preparat ten będzie niewystarczający. W takiej sytuacji najlepiej zgłosić się na badania lekarskie, aby dowiedzieć się, jaka jest przyczyna dolegliwości i jak skuteczniej sobie z nimi radzić.

Migrena zdecydowanie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Na szczęście można sobie dobrze z nią radzić, m.in. dzięki preparatom dostępnym w aptekach.