Jakie są skutki zanieczyszczeń powietrza?

Powietrze jest nam niezbędne do życia. Wszyscy dobrze o tym wiemy. Czasem jednak zapominamy, że nie każde powietrze jest dla nas zdrowie i nie zawsze powinniśmy wychodzić na zewnątrz, tak, tylko żeby sobie pooddychać. Dlaczego? Ponieważ brudne powietrze, które ma w sobie pyłki zawieszone i inne szkodliwe substancje nie jest dla nas zdrowe. Dowiedz się, jakie ą realne skutki zanieczyszczeń powietrza i dlaczego powinniśmy być świadomi, jaki jest stan jakości powietrza.

Choroby układu oddechowego i krążeniowego – czyli negatywne skutki zanieczyszczeń powietrza

Wdychanie szkodliwych pyłków zawieszonych w powietrzu, bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie, rozwijając różnego rodzaju choroby układu krążeniowego i oddechowego w naszym organizmie. Długotrwałe oddychanie zanieczyszczonym powietrzem powoduje występowanie takich problemów dróg oddechowych jak astma, chroniczny kaszel czy przewlekłe zapalenia oskrzeli. Również w przypadku krążenia krwi, mogą występować różne zaburzenia takie jak niewydolność serca, wylewy czy nawet zawał.

zdrowe powietrze, a skutki zanieczyszczeń powietrza

Kto w szczególności powinien uważać na zanieczyszczone powietrze?

Oczywiście problem smogu jest szkodliwy dla wszystkich osób, ponieważ długa ekspozycja na niego jest bardzo niekorzystna dla naszego zdrowia. Są jednak osoby, którym szczególnie bardzo zaleca się monitorować stan powietrza tak, aby skutki zanieczyszczeń powietrza nie dotknęły ich za bardzo. Są to osoby z nabytymi lub wrodzonymi chorobami oddechowymi i krążeniowymi, kobiety w ciąży, osoby starsze oraz alergicy.