Stomatologia Olkusz – zero strachu, 100% profesjonalizmu

Większości z nas wizyta u dentysty kojarzy się z bólem, dlatego boimy się do niego chodzić. U niektórych, tzw. dentofobia jest na tyle silna, że nawet dobry i zaufany dentysta nie może sobie z nią poradzić. Stomatologia w Olkuszu dla takich osób może być najlepszym rozwiązaniem – specjaliści z ośrodka „Skałka” opracowali idealną metodę leczenia takich pacjentów.

Stomatologia Olkusz – poradź sobie z dentofobią!

stomatologia olkusz zabieg dentystycznyCzym w ogóle jest dentofobia? Nie jest nią każdy lęk odczuwany przed wizytą u dentysty. Nie ukrywajmy – każdy z nas boi się do niego chodzić. U niektórych osób jest to jednak o wiele silniejsze, a objawia się panicznym strachem, mdleniem, odraczaniem wizyt lub po prostu nieumawianiem się na nie. Dodatkowo mogą pojawiać się takie objawy jak kołatanie serca, uczucie duszności, zawroty głowy, potliwość, suche usta czy biegunka. Centrum Medyczne „Skałka” – stomatologia Olkusz – to tam opracowano najlepszą metodę leczenia osób z objawami dentofobi! Mianowice wprowadzono tam do podstawowych usług wizyty adaptacyjne. Ktoś może pomyśleć, że to dobre tylko dla dzieci, które boją się wizyty u dentysty. Niestety – coraz więcej dorosłych potrzebuje takich wizyt, bo w wieku dziecięcym nie zostało odpowiednio przygotowanych do leczenia dentystycznego i przeżyło jakąś traumę.

Wykorzystanie terapii ekspozycyjnej w stomatologii

Terapia ekspozycyjna polega na celowym kontakcie z dentystą. Stopniowo należy zwiększać czas trwania wizyt – w tym czasie pacjent przyzwyczaja się do kontaktu ze stomatologiem i kolejne wizyty stają się dużo bardziej przyjemne. Wielu pacjentom pomaga to uniknąć leczenia pod znieczuleniem ogólnym. Podczas terapii ekspozycyjnej pacjent powinien opowiadać lekarzowi o swojej traumie, dzięki czemu powoli będzie w stanie odzyskać kontrolę nad swoimi uczuciami związanymi z traumatyczną wizytą u stomatologa.

Dentofobia u dziecistomatologia olkusz leczenie dzieci

U najmłodszych pacjentów lęk przed wizytą u dentysty może wynikać nie tylko z jakiejś traumy czy bólu, ale także ze strachu przed obcymi ludźmi – to zazwyczaj faza przejściowa, ale nie można tego bagatelizować. Stomatologia w Olkuszu prowadzi specjalny program leczenia zębów u najmłodszych. Młody pacjent ma możliwość porozmawiania z dentystą, a także z psychologiem, który przygotuje go na wizytę u dentysty. Nie obejdzie się tutaj bez apelu do rodziców – nie ulegajcie dziecku, które powie Wam, że boi się dentysty, ale też nie ciągnijcie go tam na siłę. Z przymusu nie wynikło jeszcze nic dobrego, ale bagatelizowanie chorób zębów u dzieci może być opłakane w skutkach.

Sprawdź nas i pokonaj dentofobię!

Centrum Medyczne „Skałka” oferuje usługi w zakresie stomatologii w Olkuszu. Naszym specjalistom zaufało wielu starszych i młodszych pacjentów, a wielu z nich wyleczyliśmy z dentofobii, dlatego jeśli odczuwasz strach przed wizytą u stomatologa, skorzystaj z wizyty w naszej poradni.
Kontakt:
Adres: ul. Kolejowa 28, 32-332 Bukowno (Olkusz, Małopolska)
Telefon: 32 611 56 30
Mail: rejestracja@cmskalka.pl