Piece do napalania porcelany – zastosowanie w protetyce stomatologicznej

Piece do napalania porcelany to specjalistyczne urządzenia medyczne mające swoje zastosowanie w protetyce dentystycznej. Przy jego pomocy tworzy się protezy dentystyczne czy wypełnienia zębowe. To niezbędne urządzenie w każdej placówce stomatologicznej, która zajmuje się protetyką.

Piece do napalania porcelany – czym jest porcelana dentystyczna?

piece do napalania porcelany wygląd protezPorcelana jest materiałem, który ma szerokie zastosowanie w technice oraz gospodarstwach domowych. Porcelany używa się również w stomatologii, a dokładnie jest ona materiałem służącym do tworzenia sztucznych zębów, licówek oraz koron. Materiał ten wypala się w piecu do napalania porcelany, a uzyskane w tej sposób wypełnienia dentystyczne składają się przede wszystkim z:

  • kwarcu.
  • skalenia,
  • barwnika,
  • kaolina.

Wady i zalety wypalanych w piecu protez

Porcelana, która jest składnikiem protez dentystycznych ma swoje wady oraz zalety. Do tych pierwszych możemy zaliczyć:

  • doskonałą estetykę – porcelana ma możliwości barwienia, dzięki czemu nawet częściowe protezy mogą zostać dopasowane do koloru reszty zębów, ponadto jest odporna na przebarwienia,
  • brak reaktywności chemicznej co oznacza, że porcelana jest bardzo odporna na negatywny wpływ środków chemicznych, dlatego czyszczenie protez dentystycznych jest niezwykle proste,
  • doskonała kompatybilność – w piecu do napalania porcelany można tworzyć protezy dostosowane do szczęki każdego pacjenta.

Niestety porcelana ma też swojej wady, m.in.:piece do napalania porcelany i ich produkt proteza

  • jest krucha, co nie oznacza, że protezę złamiesz przy ugryzieniu jabłka – chodzi o to, żeby obchodzić się z nią ostrożnie, szczególnie podczas wyciągania jej na noc.
  • jest podatna na złamania, jednak nie stanowi to większego problemu, ponieważ gabinety dentystyczne udzielają gwarancje na protezy porcelanowe.

Wypróbuj sprzęt dentystyczny firmy ROKO!

Piece do napalania porcelany są rzadkością i nie kupisz ich w zwykłym sklepie z aparaturą medyczną. Firma ROKO od 20 lat dostarcza niezbędny sprzęt laboratoriom dentystycznym, a jej produkty są najwyższej jakości, co jest ważne przy tak „kruchej” dziedzinie. Korzystając z urządzeń ROKO nie tylko podniesiesz standard swojego gabinetu dentystycznego, ale także dasz swoim pacjentom pewność trwałości wykonania protez dentystycznych. Sprawdź, co jeszcze przygotowała dla Ciebie firma ROKO:

Adres: ul. Bór 177, 42-200 Częstochowa
Telefon: 34 369 78 21 / 602 296 468
E-mail: rokodent@rokodent.pl
Zapoznaj się też z ofertą dostępną na stronie internetowej: http://www.rokodent.com/pl/c/50/